Fudbaleri Mladosti iz Donje Slatine pobjednici su Opštinskog Kupa Šamac za sezonu 2018!

Fudbaleri Mladosti u finalu su savladali Borac sa 2:1, i tako pokazali još jednom ko je gospodar ovog dijela Posavine.

Finalni duel odigran je Gradskom stadionu u Šamcu pred oko 300 gledalaca, a cijeli tok meča pratilo je veliko nevrijeme, međutim to nije smetalo igračima obje ekipe da prikažu dopadljivu predstavu.

Borac je poveo golom Simeunovića u 15. minutu, ali Mladost se vratila preko Džafića u 43. minutu, da bi konačan rezultat postavio Hasić u 62. minutu. Treba izdvojiti još po jednu priliku na obje strane, atraktivan pokušaj Džafića makazicama, ali lopta završava na stativi, dok je Borac zaprijetio preko Maksimovića, ali njegov udarac sa 10 metara iskosa sa desne strane zaustavlja čuvar mreže gostiju.

Tim iz Donje Slatine tako je za manje od dva mjeseca dva puta slavio u Šamcu, u Prvenstvu je bilo ubjedljivih 30, sada nešto teže, ali zasluženo 2:1, pa s pravom nose epitet gospodara Posavine…..