Pobjedom u derbiju petog kola ”Lige 10” nad Širokim (80:76), košarkaši Mladosti su zadržali prvo mjesto na tabeli sa devet osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Bosna iz Sarajeva.

Derbi u Mrkonjić Gradu donio je, u prve tri četvrtine, bolju igru gostiju koji su u posljednjih deset minuta ušli sa devet poena prednosti – 65:56. Ipak, domaći sastav je, na krilima razigranog Đorđa Aleksića (20 poena), do kraja postoigli 24 poena, a primili samo 11, i uspjeli da u samom finišu ostvare značajan trijumf.

Do prve pobjede stigao je i Građanski koji je na svom parketu, tek nakon produžetka, savladao Leotar (71:69), a dodatnih pet minuta igrano je i u Mostaru gdje su gosti iz Kaknja slavili protiv domaćeg Zrinjskog – 88:83.

Ubjedljiv je bio sarajevski Spars koji nije imao problema da savlada Bošnjak sa visokih 95:69, dok je u drugom meču odigranom u ”Skenderiji”, pred oko 4.000 gledalaca, Bosna nadigrala tuzlansku Slobodu sa 83:67.

Rezultati 5.kola – MOSTAR: Zrinjski – Kakanj 83:88, MRKONJIĆ GRAD: Mladost – Široki 80:76, SARAJEVO: Spars – Bošnjak 95:69, SARAJEVO: Bosna – Sloboda 83:67, BIJELJINA: Građanski – Leotar 71:69.

1. Mladost     5        4        1        410:371       9
  2. Bosna         5        4        1        394:368      9
  3. Spars          5        3        2        393:357      8
  4. Zrinjski      5        3        2        360:346      8
  5. Kakanj       5        3        2        394:402      8
  6. Široki         5        2        3        375:353       7
  7. Leotar         5        2        3        336:325      7
  8. Sloboda      5        2        3        361:374       7