Regionalni Zapad utakmicom 16. kol otvorili su u Banjaluci Lauš i Mladost. Nakon zanimljivih 90 minuta igre po izuzetno teškom terenu natopljenim vodom i kišom koja je neprestano padala, na kraju podijela plijena (2:2).

Uzbuđenja su krenula u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo pogotkom Nikolića u 53. minutu, ali samo tri minuta kasnije Aleksandar Tepić vraća rezultat u egal.

Žutić sa 11 metara 15 -ak minuta prije kraja ponovo donosi prednost na stranu Lauša, ali gosti preko rezerviste Radivojevića u samom finišu meča dolaze na kraju, do ipak, zasluženog boda.

Tim iz Kotor Varoša ovim bodom je na tabeli sedma sa 19 bodova, dok je Lauš pretposlednji, 14. sa 13 bodova na svom kontu.

LAUŠ – MLADOST (KV) 2:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 Nikolić (53), 1:1 A. Tepić (65), 2:1 Žutić (73, penal), 2:2 Radivojević (90). Stadion: OFK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Joškić. Pomoćnici: Miloš Kovačević (oba iz Prijedora) i Igor Balać (Banjaluka). Delegat: Vladimir Lazić (Prijedor). Žuti kartoni:Miljković, Bošnjak (Lauš), Tepić, Jusić (Mladost).

Lauš:Moconja, Cunjak, Prnjatović (od 72. Prtija), Bošnjak, Lakić, Dobraš, Jorgić (od 69. Galić), Kos (od 86. Papić), Žutić, Miljković, Nikolić.

Mladost (KV): Kutić, Bašić, Drljača, Vučenović (od 81. Maletić), Hadžiselimovi, M. Tepić, A. Tepić, Jurić, Avdić (od 77. Radivojević), Đurić, Jusić (od 67. Stupar).