U sjenci svih dešavanja koja prate fudbal Republike Srpske stigosmo i do najave Prve lige. Na programu su četiri utakmice, a Krupa će svoj posao odraditi dan kasnije, zbog obaveza koje je imala u Kupu BiH.

I baš taj duel potencijalno bi mogao donijeti dobar fudbal, jer u kanjon “Tijesno” stiže Kozara, ekipa koja se voli nadigravati, ali isto tako realno jeste da teško u ovom trenutku može ozbiljnije ugroziti izabranike trenera Zorana Džimija Marića. Krupa je odigrala odličnu utakmicu u Prijedoru, potom nedostajalo je malo sreće da eliminiše lidera Premijer lige BiH Tuzla siti, koji se provukao na jedanaesterce, pa treba i sada očekivati dopadljiv fudbal, prije svega domaćina, a ono što timu iz Gradiške može ići na ruke, jeste da nemaju šta izgubiti u ovom meču, mogu samo profitirati….

I duel na “Predgrađu” ima epitet derbija, jer Alfa ima kvalitet, a Željo mladost koja zna igrati fudbal, pa kada se sudare takva dva mentaliteta, šta očekivati nego “buru” pred jednim i drugim golom.

Brčaci žele do drugog trijumfa, baš kao i Slavija, pa bi i ovaj meč mogao donijeti uzbuđenja, dok je Tesktilac blagi favorit u sudaru sa Podrinjem, iako tim iz Janje nije bez šansi u ovom duelu…

Parovi 7. kola:

Subota, 16 časova

Tekstilac – Podrinje, sudije: Danko Butulija (Trebinje), Milan Dujaković i Nebojša Žugić (oba iz Banjaluke), delegat: Velibor Bodiroga (Trebinje), kontrolor: Duško Pekija (Prijedor).

Željezničar Sport team – Alfa Modriča, sudije: Danijel Perić, Radmilo Vuković (oba iz Bijeljine) i Dragan Keranović (Prijedor), delegat: Predrag Jevtić (Doboj), kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje).

Jedinstvo (Bč) – Slavija, sudije: Mario Jelić, Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (svi iz Banjaluke), delegat: Vedran Francuz (Gradiška), kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina).

Nedjelja, 16 časova

Krupa – Kozara, sudije: Rajko Đorđić, Bojan Rakić i Bojan Makarić (svi iz Bijeljine), delegat: Milorad Pisić (Zvornik), kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor).

U ovom kolu slobodna je ekipa FK Rudar Prijedor. 

1Krupa6510175+1216
2Rudar Prijedor6411112+913
3Kozara Gradiška622245-18
4Alfa Modriča52125507
5Slavija Istočno Sarajevo513157-26
6Tekstilac512248-45
7Željezničar Sport team Banjaluka511336-34
8Podrinje Janja5113613-74
9Jedinstvo Brčko510459-43