Fudbaleri Borca trijumfom su završili pripremnu fazu, pošto su u generalnoj probi na pomoćnom terenu Gradskog stadiona savladali Metalege, člana Prve lige Federacije BiH sa 3:0. Strijelci za “crveno-plave” bili su Karić u 39. minutu, Kunić u 43., te Puzigaća u 58. minutu.

Trener Igor Janković i u ovom meču je kombinovao, pa gotovo niko od igrača nije na terenu proveo svih 90 minuta. Banjalučani već sledeće nedjelje gostuju u Bijeljini, gdje igraju sa Radnikom u jednom od odlučujućih mečeva za plasman u “Ligu za prvaka”.

-Prvo poluvrijeme smo dominirali, stvarali prilike, postigli kasnije golove, igrali dobro bili dominantni do 60. minuta. Nakon dosta izmjena tih poslednjih 30-ak minuta mooglo je i bolje, ali u globalu sa zadovoljan. I protivnik je bio inferioran da bi dobili pravu sliku svega. Važno je da smo spremni. Istina očekuje nas težak rival, možda još teži teren u Bijeljini, ali nema predaje, ova ekipa ići će u svakom meču na pobjedu – poručio je Igor janković, Šef Stručng štaba banjalučkog premijerligaša.

BORAC – METALEGE 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Karić (39, 2:0 Kunić (43), 3:0 Puzigaća (58). Pomoćni teren Gradskog stadiona. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka).

Borac: Savatović,  Puzigaća, Radulović, Janičić, Zekanović, Burazor, Danilović, Mahović, Karić, Kunić, Veselinović. Još su igrali:  Majkić, Ojdanić, Dujaković, Zarić,VBunić, Glišić, Ilić, Pašagić.

Metalege: Kukrika, E. Kukavica, Kovač, Bevanda, Opardija,  Hota, Tankuljić, Samardžić, Pavlović, Vujica, Plevljak. Još su igrali:  Malbašić, Haračić, Ćosić, Kraljević, Crnac.