Utakmica Željezničar Sport Team – Sloboda Mrkonjić grad na kraju je odigrana u Laktašima, a prvoligaš s “Predgrađa” slavio je sa 2:0!

Junak susreta bio je Bojan Marković, iako je lako mogao da bude i tragičar, jer u prvom poluvremenu promašio je veliku priliku, ali u nastavku susreta iskupio se i sa dva pogotka obroio na pleća mrkonjićane koji su u ovom meču imali velike ambicije, ali su kući vraćaju praznih šaka.

Željo je bio bolji, više želio taj trijumf, i nagrađen je sa tri boda…

U prvom poluvremenu treba izdvojiti veliku priliku Markovića u 18. minutu, kada je izašao sam ispred Ilića, ali napadač Želje se spetljao, traljavao šutirao i lopta je prošle pored gola. Deset minuta kasnije najbolja prilika za goste. Malbašić je prošao po desnoj stani povratna lopta za Perovića koji sa vrha šesnaesterca gađa, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pored desne stative već savladanog Kukrike. Pred kraj poluvremena probao je udarac i Krunić iz slobodnog udarca, ali lopta je fijuknula preko prečke.

Igrao se 51. minut, kada nakon  jedne dubinske lopte Ilić i Stakić neodlučno reaguju, a Marković  korsiti poklon i pogađa za 1:0. Tri minuta kasnije Krunić ponovo iz slobodnog udarca pokušava, ali Ilić je na mjestu.

Sloboda je do kraja meča imala “jalovu” inicijativu, a Željo je prijetio iz kontranapada, i jedan takav dočekao u finišu meča. Petković je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a Marković se naklonio i glavom pogađa za 2:0.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SLOBODA (MG) 2:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Marković (51), 2:0 Marković (90). Stadion: Gradski u Laktašima. Gedalaca: 400. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić (oba iz Istočnog Sarajeva) i Davor Vukašinović  (Rogatica). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Ostojić, Pavlović (Željezničar Sport Team), Malbašić, Sladojević (Sloboda).

Željezničar Sport Team: Kukrika, Čolić, Pavlović, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (od 90. Bilal), Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 77. Jokanović).

Sloboda (MG): Ilić, Jekić (od 68. Vuković), Stakić, Malbašić, Lazendić (od 58. Đukarić), Gračanin, Perović, Sladojević, Malinović, Mirković (od 62. Topić), Stijepić.