Fudbaleri Tekstilca iz Dervente, u derbiju četvrtog kolu Prve lige RS na “Lukama” pobjedili su Slobodu 2:1!

Do pobjede je došla srećnija i spretnija ekipa, jer su se domaći fudbaleri u ovom meču propisno ispromašivali, a sjano je branio Dejan Plisinić, golman Tekstilca.

U prvom poluvremenu dominacija domaćih fudbalera, ali i organizovana odbrana gostiju koji su vješto zatvorili sve prilaze svom golu. Domaćim napadačima je jednostavo nedostajo završni udarac prema golu Tekstilca.A u ovom meču igrali bez najboljeg strijelca Miloša Srndovića.

Gosti su u došlu u vodstvo u 35. minutu, golom Milakovića iz prestrogo dosuđenog penala. U kaznemom prostoru u borbi za jednu loptu startovali su Sladojević i Perić, a centarfor gostiju pao, a sudija Luka Bilbija iz Prijedora pokazao je na bijelu tačku! Taj šut, i uz još jedan udarac prema golu Mladena Ilića bilo sve je što su gosti uradili u prvom poluvremenu. S druge strane domaći fudbaleri su diktirali tempo, a u 22. minutu Plisnić brani oštar šut Perovića. Pet minuta kasnije Stakić šutira loptu glavom, ali za malo je neprecizan. U istoj poziciji bio je i Sladojević u 33. minutu, ali Plisnić brani.

U drugom poluvremenu opšta opsada gola Tekstilca, ali bez konačne završnice napdača Slobode. Međutim, i bolja igra gostiju koji munjevitim kontranapadima ugrožavaju gol Ilića. Takvu jednu brzu kontru u 78. minutu Igor Susaković pretvara u pogodak. Ošto je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je pogodila desnu, odbila se i udarila u lijevu stativu i završila u mreži Ilića.

Fudbaleri Slobode i pored vodstva gostiju od 2:0, nastavljaju sa napadima i u 94. minutu postižu gol. Strijelac je štoper Tekstilca Komlenović koji je ubačenu loptu od Malbašića zakačio i smjestio u mrežu. Sloboda je mogla i do poravnanja u poslednjim trenucima meča, ali je šut makazicama Malbašića na čudesen način zaustavio Plisnić.

Trener Slobode Čedomir Ćulum, i pored poraza nije bio nezadovoljan igrom svoje ekipe.

-Diktirali smo tempo i način igre. Gosti su se branili i kontranapadima pokušavali da ugroze naš gol.Primili smo oba gola našim greškama. Krajnji rezultat nije realan, ali mene hrabri da naša ekipa ima kvalitet za Ligu 6- rekao je Ćulum.

Trener gostiju Marko Stojić, kaže da je utakmica bila u egalu, ali da je njegova ekipa iskoristila šanse i zasluženo pobjedila.

-Teška i izuzetno kvalitetna utakmica.Mi smo imali malo više sreće, poveli sa 1:0. Sloboda je vršila pritisak u drugom poluvremenu, a i mi smo se svjesno povukli u odbranu. Igrali smo na kontranapad i postigli još jedan gol. Kada se se sve sabere zasluženo smo pobjedili – rekao je Stajić.

U narednom kolu Sloboda gostuje Željezničaru u Banjaluci, dok Tekstilac dočekuje zvorničku Drinu.