Košarkašice Čelika bez većih problema su opravdale ulogu favorita savladavši sa ubjedljivih 83:57 sastav Mladog Krajišnika.

Sve je bilo jasno već nakon nepune tri minute jer su gošće iz Zenice meč otvorile sjajnom serijom od 15:0, sa 11 pogodaka Aldijane Iriškić (tri ”trice” i šut za dva) i četiri Sare Heljić. ”Malene” prve poene postižu tek u petom minutu preko kapitena Milice Maksić, i to sa linije slobodnih bacanja, a prvi pogodak iz igre uslijedio je dva minuta kasnije (Zorica Gudelj).

Takvo otvaranje omogućilo je Zeničankama da pitanje pobjednika riješe već nakon prve četvrtine u kojoj su ostvarile 19 poena prednosti – 33:14.

Pokušavala su Banjalučanke da se nekako vrate u meč, ali sve što su uspjele da urade jeste da drugi i četivrti period riješe u svoju korist, a da sve prođe bez iznenađenja gošće su se pobrinule u trećoj četvrtini koju su dobile takođe ubjedljivo – 24:13.

MLADI KRAJIŠNIK – ČELIK 57:83 (14:33, 16:13, 13:24, 14:13)

Dvorana: ”Obilićevo”. Gledalaca: 60. Sudije: Ivan Jurić (Busovača), Saša Luković (Vitez) i Aleksandar Vuruna (Laktaši). Delegat: Miodrag Vujović (Busovača). Pet ličnih grešaka: Dragana Zubac (36), Milica Maksić (39).

MLADI KRAJIŠNIK: Bosančić, Ćuk 2, Gligić, D. Zubac 11 (8-2), Kremenović 6 (4-4), Čivčić, Gudelj 6 (2-1), Protić, Milaković 10 (4-2), Bursać, N. Zubac 10 (2-2), Maksić 12 (6-6). Trener: Darko Kosić.

ČELIK: Čičak, Isaković, Kahrić 6, Iriškić 21 (6-4), Ćorović 5 (1-1), Nizamić 5, Kovačević 27 (7-3), Heljić 17 (1-1), Reljić 2 (2-2), Bučuk. Trener: Slobodan Kecman.