Aleksandar Malbašić već pokazuje da će biti pravo pojačanje za Metalege BSI.

Na prijateljskoj utakmici između Veleža  i Metalegea, meču između federalnih prvoligaša igranom na stadionu FK Bjelopoljac,  završen je neriješenim rezultatom 1:1. Jajčani su u vodstvo došli u 20. minuti kada je mrežu Veleža zatresao Aleksandar Malbašić,  koji pogodio donji desni ugao golmana domaćih nakon odlične asistencije Bakira Hote. U 82. minuti Velež je izjednačio rezultat na 1:1 preko rezervista Mujanovića nakon kornera.

-U dosta tvrdoj utakmici, koja je u pojedinim trenucima ličila na pravi takmičarski meč, viđeno je nekoliko lijepih poteza, igralo se bez pardona na obje strane. Drago mi je da sam postigao prvenac u dresu Metalegea i pokazao treneru da može računati na mene! Nalazimo se na pripreme u Međugorju, gdje su uslovi odlični, imamo sve što je potrebno da ono što smo planirali sprovedemo u djelo – reko je Aleksandar Malbašić.