Fudbaleri 13 Skojevki nose vrijedne bodove za Grbavce iz Cerovljana (2:3)!

Derbi utakmica 6. kola Područne liga Gradiška  između Torpeda i  13 Skojevki privukao  je pažnju mnogobrojne publike, pa je stadion u “Koloni” bio ispunjen do posljednjeg mjesta.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku domaće ekipe. Igrao se 37. minut ,kad je glavni sudija Goran  Nježić prestrogo  dosudio  jedanaesterac  za Torpedo, a protivnički igrači su ga okružili i počeli protestvovati. Leonid Ćorić  je srušio Žarka Bakića u  kaznenom prostoru, a Nježić je pokazao na bijelu tačku.  Precizan s je  bio Aleksandar Railić. Digao je na noge domaću publiku Goran  Sladojević u 44. minutu! Aleksandar Railić  je brzo izveo slobodan udarac na 30 metara, lopta je došla do Uroša  Novakovića , slijedi centaršut,  a  Sladojević je natrčao na loptu   i s desetak metara  topovskim udarcem  poslao je iza leđa golmana Hinovića.

U nastavku druga pjesma!

Gosti iz Grbavaca, nadigrali su Torpedo i zasluženo slavili.  U 49. minutu Railić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a Danijel Obradović odlično skočio i glavom pogodio stativu. U 51. minutu Neven Bunić je najavio buđenje gostiju,pokušajem iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali lopta je otišla preko gola.

Opet je Aleksandar Railić stavio na muke golmana gostiju Hinovića, kada je iz slobodnog udarca sa 25 metara iskosa sa desne strane,krajnim naporom zaustavio taj pokušaj.

Gosti su uspjeli smanjiti rezultat na 2:1, Dejan Bajić  je poslao dugu loptu, Bojan Radić je pobjegao obrani  Torpeda, ušao u kazneni prostor, nesebično dodao do Nevena Bunića,koji je smestio loptu u mrežu. U 69. minutu stadion je eksplodirao, 13 Skojevki su poravnali rezultat na 2:2! Neven  Bunić  je izveo korner s desne strane, dobro je skočio Dragiša  Pejanić, zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu. U 72. minutu Bojan Radić je isprobao udarac iz daljine,ali lopta je prohujala iznad prečke. Potpuni preokret desio se u 79. minutU kad je Mihajlo Mijatović  pogodio za vodstvo 13 Skojevki od 2:3.

Neven  Bunić  je izveo korner s  s lijeve strane,  Mijatović se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru domaćih i gurnuo loptu u mrežu za 2:3 veliko slavlje brojnih gostujućih navijača.

TORPEDO – 13 SKOJEVKI 2:3 (2:0)

Strijelci: 1:0 Railić (37, penal), 2:0 Sladojević  (44), 2:1 Bunić (66), 2:2 Pejanić  (69), 2:3 Mijatović (79). Stadion: FK Torpedo.  Gledalaca: 300. Sudija: Goran Nježić.Pomoćnici: Dušan  Vještica i Dragan Ilišević. Delegat: Mirko  Kasagić. Žuti kartoni: Kojić, Novaković  (Torpedo), Ćorić ,Gačić (13 Skojevki ).

Torpedo: Račić, Nikolić, Obradović, Kojić, Krstanović (od 72. Antić), Bakić, Railić, Sladojević, Novaković, Majdanac.

13 Skojevki: Hinović, Gačić, Majdanac, Ćorić, Bunić, Francuz, Radić, Stupar (od 46. Pejanić), Bajić, Vučić (od 63. Mijatović), Knežić.