Fudbaleri Ljubića kao da su se pretplatili na iznenađenja u kup takmičenju! Prošle godine dogurali su do polufinala Kupa Srpske, a ove za početak kao jedini drugoligaš izborili wsu plasman među 16 najboljih u Kup takmičenju BiH.

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića plasirali su se u 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su kao domaćini porazili ekipu Travnika, poslije izvođenja jedanaesteraca. Meć u regularnom toku završen je bez pobjednika 1:1.

Da je Kup takmičenje u kojem favoriti vrlo često znaju teren napustiti pognute glave dokazala je  utakmica u Prnjavoru. Premda je Travnik stigao kao favorit, epitet favorita nije opravdao, pa je u dalju fazu, sasvim zasluženo prošla ekipa Ljubića.

U prvih 45 minuta igralo se čvrsto, gosti su imali terensku inicijativu, a plod vodećeg pogotka bila je smušenost domaće odbrane koju je iskoristio Torlak u 37. minuti.

U nastavku domaći svjesni činjenice da nemaju šta izgubiti kreću otvorenije, a dobru igru naplatili su u 75. minuti kada Jagodić glavom poravnava na 1:1. U finišu susreta gosti su imali priliku da stignu do pobjede, ali su mrežu Ljubića sačuvali Ratković koji brani, a potom i Radaković koji izbacuje loptu sa gol linije.

Usljedila je lutrija zvana penali, a junak Ljubića bio čuvar mreže Filip Ratković koji je odbranio dva jedanaesterca, te je Ljubić odveo među 16 najboljih ekipa u BiH.