Fudbaleri Ljubića upisali su prvi gostujući trijumf, pošto su u okviru 5. kola Druge lige RS grupa Zapad, savladali Vranjak 3:2.

Prvo poluvrijeme ponudilo je pregršt prilika, a mreže su se tresle četiri puta. Već u 2. minuti Ljubić je prijetio preko Fehratovića, ali njegov udarac završava preko gola. Četiri minuta kasnije, grešku odbrane Ljubića koristi Savkić, koji domaće dovodi u vođstvo 1:0. U 11. minuti Vranjak je imao 100% šansu da udvostruči prednost, ali Vidović šutira pored gola. Gosti su u 13. minuti stigli do izjednačenja. Grahovac je rezantnim pasom pronašao Fehratovića, koji matira nemoćnog Lukanovića. Do novog vođstva Vranjak dolazi u 27. minuti, Mikelini dubinskim pasom pronalazi Dudića, koji pogađa za 2:1. Radost domaćih ponovo nije dugo trajala. Subić nakon asistencije Jagodića vraća stvari na početak u 34. minuti. U finišu prvog poluvrema Stojanović je imao priliku da dovede domaće u novo vođstvo, ali njegov udarac sa pet metara završava preko gola.

Drugih 45 minuta nije bilo toliko sadržajno kao prvo, Ljubić je prijetio preko Jagodića i Fehratovića, ali je mreža domaćih ostala netaknuta. Najbolju priliku Vranjak je imao u 66. minuti, sijevnula je tada brza kontra, Vidović je uposlio Dudića, koji sa 10 metara trese prečku. Domaći su prijetili i u 83. minuti ali se istakao čuvar mreže Ljubića Filip Ratković. Tri minuta kasnije desio se trenutak odluke, nakon dosuđenog slobodnog udarca, Jagodić šutira, lopta pogađa živi zid, mijenja pravac te završava u mreži Lukanovića. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su tri boda otišla put Prnjavora.

Narednu utakmicu Ljubić igra već u srijedu, kada će u okviru 1/16 finala Kupa RS ugostiti Slogu iz Srpca.

VRANJAK – LJUBIĆ 2:3 (2:2)

Strijelci: 1:0 Savkić (7), 1:1 Ferhatović (14), 2:1 Dudić (28), 2:2 Subić (35), 2:3 Jagodić (87). Stadion: Centar Vranjak. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Velibor Gigović i Branislav Zvijerac (svi iz Gradiške). Delegat: Veljko Radovanović (Banjaluka). Kontrolor: Dalibor Anđić (Prijedor). Žuti kartoni: Mikelini, Kojić (Vranjak), Ferhatović, Radaković (Ljubić).

Vranjak: Lukanović, Ristić (od 88. Č. Stojanović), Đurić, Janković, Petrović (od 70. Savanović), Trepić, Dudić (od 88. Kojić), Vidović, Mikelini, Savkić, S. Stojanović.

Ljubić: Ratković, Radaković, Kojić, Jagodić, A. Žižak, Ferhatović, Subić (od 89. Jugović), Grahovac, Vasić (od 66. Burgić), Radonjić (od 53. B. Žižak), Gajić.