Fudbaleri Laktaša nastavili su crnu seriju porazom u od Ljubića (2:1), dok su prnjavorčani došli do šestog uzastopnog trijumfa! Ljubić je ovim trijumfom na četvrtoj poziciji sa 19 bodov, dok su Laktaši na osmom mjestu sa 13 bodova na svom kontu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te preko Popovića nekoliko puta opasno prijetili, međutim prvi do gola ipak stižu domaći. Igrao se 17. minut kada je Ljubić nakon jednog auta s 40 metara složio akciju koju je pogotkom krunisao Aleksandar Žižak, neometan od strane gostujućih defanizavaca.

Na 2:0 povećao je Duško Subić u 43. minuti, za rezultat prvog dijela utakmice.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Ljubić ostaje bez Borisa Žižaka, u 46. minuti, koji sprječava izgledan napad Laktaša rušeći Guzijana, zbog čega biva poslat na ranije tuširanje – direktan crveni karton.

Tri minute poslije možda i najbolja šansa za izabranike Željka Vranješa, Keleman je s nekih 25 metara iz slobodnog udarca pogodio stativu. Laktaši smanjuju rezultat u 64. iz penala kojeg je izborio Šavija, a u gol pretvorio Stamenković, što je bilo sve za ovu utakmicu.

Laktaši će u narednom kolu biti domaćin Borcu iz Kozarske Dubice, dok će Ljubić gostovati Jedinstvu.

LJUBIĆ – LAKTAŠI 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 A. Žižak (17), 2:0 Du. Subić (43), 2:1 Stamenković (64, penal). Stadion: “SC Siniša Peulić”. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Nemanja Dervenić (Šamac) i Slaviša Gligorić (Doboj). Delegat: Slobodan Kovačević (Derventa). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti kartoni: Du. Subić, Segić, A. Žižak (Ljubić), Keleman, N. Banjac (Laktaši). Crveni karton: Boris Žižak (Ljubić) u 46. minutu.

Ljubić: Ratković, De. Subić, Radonjić, Jagodić, Segić (od 87. Burgić), A. Žižak, Du. Subić, Grahovac, Gvozdenović (od 55. Zec), Tomičić (od 63. Gajić), B. Žižak. Trener: Nikola Zeljković.

Laktaši: Bekić, Glamočić, Telić, Trninić, Šavija, Novković, Stamenković, Popović (od 23. N. Banjac), C. Banjac (od 75. Banović), Guzijan (od 62. Kavržić), Keleman. Trener: Željko Vranješ.