Fudbaleri prnjavorskog Ljubića prekinuli su rezultatsku krizu, pošto su u okviru 10. kola Druge lige Republike Srpske, savladali Borac iz Kozarske Dubice 3:1.

Kada su ova dva rivala poslednji put snage odmjerili u aprilu mjesecu ove godine, Prnjavorčani su slavili 3:1. Identičnim rezultatom Ljubić je  porazio goste iz Dubice. Prvo poluvrijeme nije puno toga ponudilo, prava fudbalska uspavanka, gdje se većinom igralo između dva kaznena prostora, bez nekih ozbiljnih prilika. Sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu jeste 39. minut kada je Ljubić došao do prednosti. Štoper domaćih B. Žižak našao se na polovini gostiju, sa desne strane Žižak je imao namjeru da centrira, ali je njegov centaršut završio u gornjem lijevom uglu nemoćnog čuvara mreže gostiju Krivdića.

Ljubić nije mogao poželjeti bolje otvaranje drugih 45 minuta. Igrao se 49. minut kada je grešku gostujuće odbrane iskoristio kapiten Segić koji se sjurio ka kaznenom prostoru Borca, te je preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca povisio rezultat na 2:0. Izgledalo je tada da će utakmica ući u mirnu luku, ali gosti vraćaju rezultatsku neizvjesnost u 56. minuti. Lijevi bek Dedić se dobro ubacio, te je topovski šutirao sa nekih 25 metara, a lopta završava u gornjem lijevom uglu nemoćnog Radulovića.

Usledio je opet period taktičkog nadmudriavnja, gdje se uglavnom igralo na sredini terena. Igrao se 72. minut kada Prnjavorčani ponovo dolaze do dva gola prednosti. Subić je dobro uposlio Segića, koji je ponovo jurnuo ka golu gostiju, ušao u kazneni prostor, te je iskosa sa desne strane neodbranjivo šutirao za 3:1. Do kraja susreta gosti nisu imali snage da se vrate u igru, a Prnjavorčani su u finišu mogli doći i do četvrtog pogotka. Poletarac Knežević je prošao po desnoj strani, centrirao, ali udarac Ćirkovića iz neposredne blizine završava preko gola.

Nakon šest utakmica bez pobjede Ljubić je konačno na svoj konto upisao tri vrijedna boda sa kojima su pobjegli iz opasne zone.

LJUBIĆ – BORAC (KD) 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 B. Žižak (39), 2:0 Segić (49), 2:1 Dedić (56), 3:1 Segić (72). Stadion: Borike. Gledalaca: 100. Sudija: Igor Simić. Pomoćnici: Dario Antić (oba iz Modriče) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Žuti kartoni: Ćirković (Ljubić), Burazor (Borac).

Ljubić: Radulović, Todorić, Kovačević, Vrhovac, B. Žižak, Prodanović, Segić (od 77. Vasić), Mušinović (od 60. Adamović), A. Žižak (od 85. Knežević), Ćirković, Subić.

Borac (KD): Krivdić, Pekić, Dedić, Čavka, Štrbac, Burazor, Pralica, Tica, Đenadija (od 46. Šipka), Pušibrk (od 82. Vranješ), Jaćimović (od 74. Halilović).