Fudbaleri Ljubića upisali su drugu proljećnu pobjedu, pošto su danas u okviru 19. kola porazili Omarsku 1:0.

Nije  ova utakmica puno toga ponudila, što bi zadovoljilo apetite fudbalskih sladokusaca. U prvom poluvremenu sve vrijedno pomena jesu dvije poluprilike na svakoj strani. Golu Omarske priprijetio je Segić, a golu Ljubića Hrvaćanin, ali su u oba navrata golmani dobro reagovali.

U drugih 45 minuta Ljubić je imao blagu terensku inicijativu, a prva prilika viđena je u 55. minuti. Subić je centrirao sa lijeve strane, Ančić glavom šutirao, ali je Jokić odbranio. Još bolju priliku domaći su imali deset minuta kasnije, ali je udarac Segića ukrotio Jokić. U 82. minuti pokušao je B. Žižak iz slobodnog udarca, ali je Jokić još jednom bio na visini zadatka. U 86. minuti trenutak odluke. Duel napadača domaćih Žiška i čuvara mreže Omarske Jokić, arbitar Erak okarakterisao je kaznenim udarcem. Loptu na bijelu tačku namjestio je Kovačević koji doveo Ljubić u vođstvo 1:0. Do kraja susreta mreže su mirovale, pa su Prnjavorčani upisali tri vrijedna boda na svoj konto.

LJUBIĆ – OMARSKA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Kovačević (88, penal). Stadion: SC Siniša Peulić“. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Mario Jelić (Banjaluka) i Branislav Zvijerac (Gradiška).  Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Dario Tepavčević. Žuti karton: Subić (Ljubić)

Ljubić: Davidović, Kojić, Kovačević, B. Žižak, Segić, A. Žižak, Ančić (od 89. Petrović), Subić (od 67. Prodanović), Mušinović, Grahovac, Todorić (od 46. Vasić).

Omarska: Jokić, N. Nišević, B. Romanić, B. Rosić (od 75. Gavranović), Da. Romanić, Grahovac, Pađan, Đ. Rosić, De. Romanić, Višić, Hrvaćanin (od 74. Vučanović).