U derbiju začelja na drugoligaškom Zapadu u okviru 10. kola fudbaleri prnjavorskog Ljubića nisu uspjeli zabilježiti pobjedu, pošto su remizirali sa Slogom iz Srpca, odigravši 1:1.

Prvo poluvrijeme ponudilo je fudbalsku uspavanku, bezidejnost obje ekipe, a sve vrijedno pomena desilo se u 20. i 27. minuti. Prvo je Kršić propustio koasalnu priliku kada je izašao jedan na jedan sa Radulovićem, koji odlično interveniše. Sedam minuta kasnije Kovačević nesmotreno igra rukom, a arbitar Vukojević pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Kršić koji dovodi Slogu u vođstvo od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Ljubić dolazi do poravnanja. Ćirković je prošao po lijevoj strani, šutirao, lopta je zakačila štopera gostiju i završila u mreži. Usledilo je 15-ak minuta žestokog pritiska domaćih. Redale su se prilike, ali je mreža mirovala. Boris Žižak je dva navrata nakon kornera pokušao glavom, Aleksandar  Žižak takođe, ali se Babić istakao na golu gostiju. Spasio je Babić Slogu i u 56. minuti kada je Subić šutirao, a čuvar mreže Sloge skreće loptu, koja pogađa prečku. U posljednih 20 minuta, domaći su imali blagu terensku inicijativu, ali se rezultat nije mijenjao.

Ljubić je tako na svoj konto upisao četvrti bod, dok je Sloga ukjnižila peti.

LJUBIĆ – SLOGA (S) 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kršić (28, penal), 1:1 Ćirković (49). Stadion: SC”Siniša Peulić”. Gledalaca: 200. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Zoran Vujat (Gradiška). Kontrolor: Dalibor Anđić (Omarska).Žuti kartoni: B. Žižak, Vasić (Ljubić), Maletić, Kršić, Bjelonić (Sloga).

Ljubić: Radulović, Kovačević, Ćirković,B. Žižak, Simić, Segić, A. Žižak, Ančić (od 46. Subić), Mušinović (od 46. Vasić), Branković (od 72. Prodanović), Todorić.

Sloga (S): Babić, Ugren, Maletić, Malbašić (od 30. Radaković), Šestić (od 11. Bjelonić), Janković (od 58. Rakić), Kršić, Đurić, Grgec, Kos, Jarić.