Fudbaleri Lijevča slavili su nakon penal lutrije protiv Dubrava, izborivši na taj način plasman u 1/16 finala Kupa Republike Srpske.  Regularni tok utakmice okončan je rezultatom 2:2, a Lijevče je nakon jedanaesteraca slavio sa 4:3.

Gosti su poveli u 9.minutu, Milaković je prošao po lijevoj strani i poslao loptu u peterac, a Tomić nespretno regovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Nakon toga Lijevče preuzima potpunu kontrolu nad utakmicom. Napadali su, stvorili su nekoliko opasnih napada, ali do gola nisu mogli i gosti su nakon 45 minuta igre imali prednost od 0:1. Drugoligaš povećava vodstvo u 51. minutu, kad je Nježić iskoristio grešku odbrane i pogodio za 0:2. Samo četiri minute kasnije, Lijevče je smanjio rezultat na 1:2 četiri minuta kasnije, kada je Perić u kaznenom prostoru s leđa srušio Dumonića, a sudija Gigović pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio kapiten Kočić. Domaći su odmah krenuli ofanzivno kako bi što brže stigli do poravnanja. Upornost se isplatila već u  62. minutu, kada je Dumonić sa 18 metara milimetarski precizno pogodio donji lijevi ugao Vasićevog gola za  2:2 i veliko slavlje domaće publike!

Dumonić je imao čisti zicer za pobjedu kada se našao sam ispred golmana Vasića, ali je čuvar mreže fenomenalno odbranio.

Junak penal serije bio je osamnaestogodisnji golman Lijevča, Saša Ljevar, koji je odbranio udarce Hadžialagiću i Kisinu, te odveo Lijevče u završnicu najmasovnijeg takmičenja.

LIJEVČE – DUBRAVE 2:2 (0:1 ), PENALIMA 4:3

Strijelci: 0:1 Tomić (9, autogol), 0:2 Nježić (51), 1:2 Kočić (55, penal), 2:2 Dumonić (62). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 200. Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Saša Misimović i Veljko Makitan (svi iz Gradiške). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti kartoni: Dumonić, Ma. Zekonja, Knežević (Lijevče), Perić, Radosavac, Majdanac, Kisin, Milaković (Dubrave).

Lijevče: Ljevar, Ma. Zekonja, Mi. Zekonja, Lekić, Ilić, Knežević, Vujčić (od 79. Daljević), Dumonić, Đukanović, Kočić, Tomić (od 75. Milutin).

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Tatić, Milaković, Petković, Perić, Nježić, Majdanac, Kvrgić, Kisin.