Regionalac iz Nove Topole nastavlja potjeru za Karanovcem! Kao gosti slavili su u Banjaluci na popularnom “Hajberiju” sa 1:0 i tako došli do tri velika gostujuća boda. Lauš nije podređen rival, imao je u nekim intervalima i veliku terensku inicijativu, ali nešto težak teren, nešto nespretnost pred golom Marjanovića nisu dozvolili da se pjesma čuje u domaćoj svlačionici.

S druge strane gosti su odigrali znalački, čekali svoju priliku i dočekali je u 86. minutu, kada je nesmotrenost u petercu Lauša kaznio Željko Đukanović.

Najavu uspjeha nagovijestila je akcija u 80. minutu kada je Erceg šutirao sa 16 metara i pogodio prečku,  na odbijenu loptu natrčava Daljević, međutim fantastičnom reakcijom Moconja spašava siguran pogodak.

Poslednju priliku na meču imao je domaćin kada je u sudijskoj nadoknadi Bojić pokušao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali Marjanović paradom izbacuje loptu u korner.

LAUŠ – LIJEVČE 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Đukanović (85). Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Mladen Stupar (oba iz Prijedora) i Igor Balać (Šipovo). Delegat: Gojko Đurić (Mrkonjić Grad).

Lauš: Moconja, Cunjak, Dobraš, Bošnjak, Lakić, Jorgić (od 73. Jovašević), Bojić, Kos (od 73. Rezniček), Žutić, Nikolić (od 82. Mihajlović), Miljković.

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Đuranović, Lekić, Tomić, Ilić (od 45. Erceg), Knežević (od 90. Peulić), Dumonić, Đukanović, Kočić, Perić (od 59. Daljević).