Fudbaleri Lijevča su pobjedom protiv Lauša na domaćem terenu nastavili svoj pobjednički niz.

Tokom cijele utakmice izabranici Dalibora Balabana diktirali su tempo i stvarali prilike, te na kraju došli do više nego zasluženo pobjede.

Lijevče je ofanzivno krenuo prema golu Lauša od prve minute. Poveli su domaći već u 13. minuti golom Željka Đukanovića, koji je iskoristio asistenciju Dragana Dumonića. Neven Perić je napravio slalom kroz protivničku odbranu, uputio je dobar udarac ka golu Lauša, ali golman Marko Moconja je na visini zadatka. Gosti su izjednačili u 39. minutu. Lekić je nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Mačkić pokazao na bijelu tačku. Radenko Žutić bio precizan sa 11 metara za 1:1.

U 57. minutu Aleksandar Knežević je prošao po lijevoj strani i ubacio na peterac odakle je Đukanović iz dobre pozcije šutirao daleko preko gola. Danilo Dobraš neoprezno je u svom kaznenom prostoru srušio Kneževića, a kapiten Lijevča Dražen Kočić u 65. minutu jakim udarcem s bijele tačke pogodio za 2:1. Imali su sjajnu priliku domaći igrači i u 69. minutu. Marko Zekonja je ubacio loptu u kazneni prostor za Kneževića koji je iz izgledne situacije šutirao preko gola. Kočić je poslao odličnu loptu za Dumonića koji nesebično poslužio Neven Perića kojem nije bilo teško pogoditi za 3:1.

U 88. minutu viđena je odlična prilika za domaće, Knežević je izašao “jedan na jedan” ali mu je golman Moconja skinuo šut. Ponovo se Knežević našao u odličnoj prilici u 92. minuti, ali je njegov udarac završio na stativi.

LIJEVČE – LAUŠ 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Đukanović (13), 1:1 Žutić (39, penal), 2:1 Kočić (65, penal), 3:1Perić (73). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Dejan Smiljić  i Vlade Slijepčević (svi iz Banjaluke). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac).  Žuti kartoni: Kostić, Zekonja, Antić (Lijevče), Miodragović, Moconja (Lauš).

Lijevče: Beronja, Zekonja (od 80. Peulić), Kostić, Lekić, Ilić, Knežević, Perić (od 84. Daljević), Dumonić, Đukanović (od 72. Antić), Kočić, Đuranović.

Lauš: M. Moconja, Miljković (od 81. Krišto), Ožegović, Žutić, Prtija (od 46. D. Moconja), Rezniček, Bošnjak, Stojičić, Dobraš, Jovašević, Miodragović (od 70. Nunić).