Fudbaleri Lijevča su na domaćem terenu ostvarili bitnu pobjedu protiv FSA Prijedor u borbi za opstanak rezultatom 3:1.

U susretu u kojem nije bilo mnogo pravih šansi, ali je regionalac iz Nove Topole  iskoristilo svoje prilike i zasluženo pobijedio. Do vodstva je domaći tim došao u 7. minutu. Dumonić je sjajno uposlio Đukanovića koji pogađa za 1:0 i veliku radost domaćih fudbalera.

Lijevče je povećalo vodstvo 20 minuta kasnije. Dumonić je ubacio loptu iz kornera na pet metara, odakle Ilić glavom pogađa mrežu gostiju za 2:0.

Igrao se 65. minut kada je Vujčić sjajno pobjegao odbrani gostiju, a zatim uputio topovski jak i precizan udarac i savladao protivničkog golmana za 3:0. Mogli su gosti do gola u 80. minutu, Šormaz izlazi sam pred golmana Kljajića, ali njegov udarac pogađa stativu domaćeg gola. Konačan rezultat u 90. minutu postavio je Babić koji je nakon kontranapada pogodio mrežu.

LIJEVČE – FSA PRIJEDOR 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Đukanović (7), 2:0 Ilić (27), 3:0 Vujčić (65), 3:1 Babić (90). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 100.  Sudija: Mišo Mačkić (Banja Luka).  Pomoćnici: Nikola Pećanac (Drvar) i Nebojša Čiča (Prijedor). Delegat: Rade Pilipović (Novi Grad).

Lijevče: Kljajić, Mi. Zekonja (od45. Daljević), Ma. Zekonja, Lekić, Perić, Ilić, Knežević, Vujčić, Dumonić, Đukanović (od 67. Milutin), Tomić (od 70. Peulić).

FSA Prijedor: Komnenović, Rečević, Adžić, Stakić, Mikić, Mršić, Čulić (od 10. Omerinović), Babić, Rudak, Petković (od 78. Šormaz), Galonja.