Nevjerovatnu utakmicu odigrali su Sloga i Lijevče u  29. kolu Regionalne lige, grupa Zapad!

Viđeno je čak sedam golova, Sloga je u Saničanima vodila sa 3:0 na poluvremenu, ali su gosti iz Nove Topole u nastavku preokrenuli na 3:4 i tako izborili opstanak u ligi!

Stanković je postigao dva gola, u 20. i 41. minutu, dok je Nišević donio ogromnih 3:0, činilo se tada i nedostižnih. Međutim, u nastavku se sve promijenilo – izabranici trenera Dalibora Balabana su zaigrali kao u transu, te su za tili čas istopili prednost Sloge.

Ples domaćina trajao je dok Đukanović nije smanjio na 3:1 u 47 . minutu. Potom je Knežević vratio rezultatsku neizvjesnost u 69. minutu,  dok je egal potpuno vraćen u meč kada je Knežević svoji drugim pogotkom na utakmici u 77.minutu pogodio za 3:3.

Do kraja meča je viđena velika borba, ali je Lijevče bilo snalažljivije i golom Daljevića u drugom minutu sudijske nadoknade došlo do pobijede i tako i matematički osiguralo opstanak kolo prije kraja prvenstva.

– Način na koji se utakmica završila je nevjerovatan. Veoma sam srećan i ponosan. Moji igrači su heroji jer napravili smo fantastičan rezultat. U trenutku je mnogo stvari bilo u našim glavama, razočaranje je bilo ogromno, ali mi smo drugo poluvrijeme izdigli se poput feniksa iz pepela, zaigrali smo jače i snažnije, trud nam se na kraju u potpunosti isplatio. To je razlog zbog kojeg volimo fudbal. Pokazali smo sjajan karakter i duh. Bila je ovo neverovatna utakmica – reko je trener Lijevča Dalibor Balaban.

A, poslije utakmice slijedilo je i opuštanje uz harmoniku i majstora Majkića.  Zaslužili su to fudbaleri iz Nove Topole….

SLOGA RAKELIĆI – LIJEVČE 3:4 (3:0)

Strijelci: 1:0 Stanković (22), 2:0 Nišević (36), 3:0 Stanković (41), 3:1 Đukanović (47), 3:2 Knežević (69), 3:3 Knežević (77), 3:4 Daljević (90+2). Stadion: FK Sloga u Saničanima. Gledalaca: 30 Sudija: Nemanja Šestić. Pomoćnici: Mišo Mačkić (oba iz Banja Luke) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Branko Stojnić (Banja Luka). Žuti kartoni: Ž. Dragić, D. Dragić, Vujčić, Torbica, Inđić (Sloga), Mi. Zekonja (Lijevče). Crveni karton: BojanTambić (Sloga) u 90.minutu.

Sloga Rakelići: Inđić, Novaković, Kecman, Nišević, Vujčić,  Torbica,Stanković, Ž. Dragić, D. Dragić, Kečan (od 82. Resanović ), Tambić.

Lijevče: Kljajić, Mi. Zekonja, Ma. Zekonja, Lekić, Ilić, Knežević (od 85. Daljević ), Vujčić (od 72. Milutin), Dumonić, Đukanović, Kočić (od 46. Perić), Đuranović.

Text i foto: G. Popović