Fudbaleri Lijevča savladali su na svom terenu ekipu Mladost iz Kotor Varoša rezultatom 2:1 u 5. kolu Regionalne lige Republike Srpske, grupa Zapad.

Prvo poluvrijeme nije puno toga ponudilo vrijedno pomena. Igralo se većinom između dva kaznena prostora. Treba izdvojiti pokušaje Srđana Jurića i Benjamina Radivojevića za Mladost, a Dragan Dumonić je pogodio stativu nakon dobre akcije.

U 60. minutu Lijevče je povelo! Dejan Daljević je fantastično proigrao Željka Đukanovića, koji iskosa izašao sam pred golmana Milena Kutića i rutinski ga matirao za 1:0. Samo tri minute kasnije regionalac iz Nove Topole je povećao svoje vodstvo. Dragan Dumonić je srušen u kaznenom prostoru, a glavni sudija svirao je najstrožiju kaznu.  Dumonić je bio precizan s 11 metara. Konačni rezultat postavio je kapiten Mladosti Igor Vučenović koji se najbolje snašao u gužvi u 83. minutu, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

LIJEVČE – MLADOST (KV) 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Đukanović (60), 2:0 Dumonić (63, penal), 2:1 Vučenović (83). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Filip Sredojević (Gradiška). Pomoćnici: Nemanja Petrović (Trnopolje) i Nebojša Čiča (Prijedor).  Delegat: Rade Pilipović (Novi Grad). Žuti kartoni: Đuranović, Plavšić (Lijevče), Radivojević (Mladost).

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Đuranović, Tomić, Plavšić (od 61. Peulić), Ilić, Daljević, Nježić, Dumonić, Đukanović, Gajanović.  Mladost (KV): Kutić, Jusić, Bašić, Vučenović, Trifković, A. Tepić, M. Tepić, Jurić, Avdić, Radivojević, Stupar.