Laktaška laka konjica Željka Vranješa razoružala je favorizovanu četu Zorana Bujića, nanijevši Dubičanima prvi ovosezonski poraz. Utakmicu su bolje otvorili domaći, te uz mnogo više volje i želje prvi stigli do gola. Nesporazum u redovima gostujuće odbrane iskoristio je Lekić te u 15. minuti poentirao za vođstvo Laktaša. Tri minute kasnije pritisak se opet isplatio, fudbaler Borca Radoja je igrao rukom u svom kaznenom prostoru a glavni sudija Railić bez dileme pokazao na bijelu tačku. Siguran egzekutor s kreča bio je Stamenković. Gosti smanjuju rezultat u 35. minuti, neopreznost zadnje linije plavih kažnjava Radoja. Laktaši su se u drugom poluvremenu povukli i svoju šansu čekali iz kontri, što su i dočekali u 86. minuti. Stamenković je proigrao Lekića koji istrčava sam na Vujanovića i zabija za veliku pobjedu svog tima i prekid crne serije od tri vezana poraza. Uprkos izostanku petorice standardnih igrača, Laktaši su pružili jednu od najboljih partija ove sezone, dok Borac s druge strane nije opravdao epitet favorita i lidera šampionata.

Laktaše u narednom kolu očekuje revolveraški obračun u obližnjim Dubravama, dok će Borac priliku za iskupljenje imati u Kozarskoj Dubici protiv Jedinstva.

LAKTAŠI – BORAC(KD) 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Lekić (15), 2:0 Stamenković (17, penal), 2:1 Radoja (36), 3:1 Lekić (86). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Dejan Zdjelar (Omarska). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Šavija, N. Banjac, Rogić, Trninić, Kavržić (Laktaši).

Laktaši: Bekić, Glamočić, Trninić, Šavija, Stamenković (od 90. Banjac C), Novković, Popović, Lekić, Banjac N. (od 76. Kavržić), Banović, Rogić (od 62. Traljić). Trener: Željko Vranješ

Borac (KD): Vujanović, Trkulja (od 76. Krneta), Ćulibrk, Dalić, Ljutić, Zec, Đukanović (od 62. Tomaš), Kovačević, Pudik, Ljutić Ad. (od 46. Topić), Radoja. Trener: Zoran Bujić