Lider drugoligaškog “vesterna” do ovog kola pokleknuo je u Laktašima zahvaljujući raspoloženom domaćinu, koji je minimalno ali zasluženo došao do pete ovosezonske pobjede. Laktaši su bolje ušli u susret i već u drugoj minuti su u idealnoj situaciji da povedu ali se kod završnog čina ne snalazi najbolje povratnik u tim Aleksa Radetić. Trenutak odluke desio se u 32. minuti kada je Slađan Lekić nakon solo-prodora matirao gostujućeg vratara Stefana Pupovca. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više promjena rezultata, ”plavi” su imali inicijativu, gosti bez prilika.

U drugom dijelu fudbaleri Laktaša opet bolji, nekoliko puta izlaze na golmana Pupovca, međutim bez prave realizacije. Jedinu šansu za izjednačenje gosti su imali u 67. minuti ali lopta je otišla pored gola. Laktaši će mogućnost da potvrde ovaj rezultat imati za sedam dana na svom terenu protiv Proletera, dok će Karanovac ugostiti Mladost.

LAKTAŠI – KARANOVAC 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Lekić (32). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Dejan Radić i Nenad Vujić (oba iz Modriče). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Kontrolor: Ljubomir Jevtić (Prijedor). Žuti kartoni: Šavija, N. Banjac, C. Banjac, Metlar (Laktaši), Grujić (Karanovac).

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac, Šavija, Stamenković (od 76. Bajić), Erceg, Popović (od 63. Palikuća), Lekić (od 84. C. Banjac), N. Banjac, Radetić, Savić. Trener: Dragan Vukša

Karanovac: Pupovac, Ducanović, Bojanić (od 57. Đukarić), Milošević, Tomičić, Aleksić, Vuković, Dedić (od 70. Babić), Milosavljević, Grujić, Banović (od 46. Šteković). Trener: Ranko Stanarević