Zvijezda 09 je odložila promociju šampiona i dalje je prednost od 7 bodova u odnosu na drugoplasirani Rudar, a ostala su još tri kola.

Lider je lako izašao na kraj s komšijama iz Janje, u pravoj goleadi i sa 6:3 upisali nove bodove. “Rudari” su “preplivali” Drinu i zadržale teoretske šanse. U utakmici bez takmičarskog značaja, Slavija je bila bolja od “krojača” iz Dervente.

U ligi za opstanak, Kozara je u derbiju začelja slavila u Doboju i tako došla na korak od opstanka. Zato je SLoga ostala prikovana za začelje i u naredna tri kola će pokušati da prestigne Napredak, koji je ispustio veliku šansu da “pobjegne” Dobojlijama.

Ekipa iz Donjeg Šepka j odigrala samo 1:1 sa Sutjeskom. Gosti su vodili od 38. minutu, a domaći su na kraju, presrećni i sa bodom, jer je “rezervista” MIlošević pogodio  u trećem minutu sudijske nadoknade.