Laktaši su  u Krupi na Vrbasu savladali juniorski sastav FK Krupa u prvoj pripremnoj utakmici (2:4).

Gosti do vođstva dolaze u 7. minuti, kada je na asistenciju kapitena Branka Kelemana mrežu domaćina zatresao Slađan Lekić. Laktaši povećavaju prednost u 32. minuti utakmice. Mihailo Šipovac je na lijep način uposlio Lekića koji zabija za 2:0. Četiri minute kasnije Keleman je opet dobro nanišanio Lekića, a ovaj to koristi i postiže svoj treći pogodak za svoj tim. Krupa smanjuje u 71. minuti, kada je gužvu u petercu na najbolji način iskoristio Saša Glamočić. Već u narednom napadu domaćin dolazi do svog drugog gola, šutirao je Milan Vračar, a golman Mihael Blagojević neoprezno reagovao što je bilo dovoljno da mu lopta završi iza leđa. Konačan rezultat postavio je rezervista Laktaša Goran Laješić sedam minuta prije kraja susreta, kada je nakon solo-akcije zabio za 2:4.

Ovaj meč obilježio je i duel braće Šipovac, koji su po prvi put zaigrali jedan protiv drugoga, Mihailo u dresu Laktaša, a Danilo u bojama Krupe….

Narednu provjeru Laktaši će imati u subotu, 24. februara, a protivnik je banjalučki BSK.

KRUPA (JUNIORI) – LAKTAŠI 2:4 (0:3)

Strijelci: 0:1 Lekić (7), 0:2 Lekić (32), 0:3 Lekić (36), 1:3 Glamočić (71), 2:3 Vračar (73), 2:4 Laješić (83). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 50.

Krupa (juniori): Kljajić, Šipovac, Miladinović, Šućur, Babić, Gvozdenović, Domuzin, Ninković, Nikolić, Ševarika, Novković. Još su igrali: Glamočić, Guzijan, Jokić, Tomaš, Vračar, Berak, Radanović, Arnautović.

Laktaši: V. Metlar, Keleman, Telić, Trninić, Šavija, Bursać, Radetić, Banjac, Erceg, Šipovac, Lekić. Još su igrali: Blagojević, Laješić, Popović, Sukara, Trninić, Vukoman, Đurić.