Fudbaleri Lauša došli su do osmom ovosezonskog trijumfa, pošto su u okviru 24. kola na regionalnom Zapadu savladali Borac iz Kozarske Dubice sa 2:0. Ovim trijumfom izabranici trenera Miladina Matića sada imaju 28 bodova, i trenutno su na 11. poziciji, sa veoma izglednim šansama da obezbjde opstanak u ligi.

Tvrda utakmica, pogotovo u prvih 45 minuta, a odluka o pobjedniku pala je u nastavku meča. Igrao se 60. minut kada je pogodio Dragan Moconja, da bi Nikolić 16 minuta kasnije “ovjerio” trijumf svog tima.

LAUŠ – BORAC (KD) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 D. Moconja (60), 2:0 Nikolić (76). Stadion: FK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Blaženko Torbica (Prijedor). Pomoćnici: Vladimir Ančić (Prnjavor) i Branislav Todorović (Gradiška). Delegat: Vladimir Lazić (Prijedor). Žuti kartoni: Miljković (Lauš), Neb. Adžić, Pejaković (Borac).

Lauš: M. Moconja, Đurić, D. Moconja, Kos (od 69. Jovašević), Lakić, Dobraš, Bojić (od 77. Jorgić), Papić, Žutić (od 79. Galić), Miljković, Nikolić.

Borac (KD): Milanović, Pejaković, N. Marin (od 46. Šipka), Konjević (od 61. Jaćimović), Kondić, Džombić, D. Marin, Gorinjac, Neb. Adžić (od 66. Dugajlić), Nev. Adžić, Pekić.