Fudbaleri Lauša u izuzetno uzbudljivoj utakmici 27. kola regionalne lige Gruapa Zapad poslije preokreta savladali su Brdo (2:1), i tako napravili možda i odlučujući korak ka opstanku.

Gosti iz Hambarina su poveli pogotkom Muhića u 17. minutu, a Žutić je u finišu prvog poluvremena vratio stvari u egal.

U nastavku velika inicijativa domaćina, ali prevelika želja i nervoza, nisu bili saveznik banjalučana, dok su gosti s druge strane mudrom taktikom, odugovlačenjem igre, došli na korak do boda, ali u trećem minutu sudijske nadoknade, penal za Lauš , i Žutić realizuje jedanaesterac za veliko slavlje domaćina.

LAUŠ – BRDO 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Muhić (17), 1:1 Žutić (42), 2:1 Žutić (90, penal). Stadion: OFK Lauš. Gledalaca: 100. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Branislav Todorović i Veljko Makitan (oba iz Gradiške). Delegat: Darko Ćetojević (Srbac). Žuti kartoni: Cunjak, D. Moconja, Đurić (Lauš), Miljević, Karupović (Brdo). Crveni karton: Njegoš Miljković (Brdo) u 90. minutu.

Lauš: M. Moconja, Đurić, D. Moconja, Cunjak (od 76. Prtija (od 90. Rezniček)), Lakić, Dobraš, Kos (od 64. Galić), Papić, Žutić, Nikolić, Miljković.

Brdo: J. Vidović, Stegić, Ž. Vidović, Karupović, Zdjelar (od 46. Grahovac), Babić, Mešić (od 81. Kljajić), Miljević, Deumić, Muhić (od 46. Tica), Karajica.