Laktaška ”laka konjica” lakše nego očekivano je uknjižila bodove na vrućem gostovanju u Novom Gradu. Poveli su gosti u 43. minuti. Fudbaler domaćeg tima Danilo Starčević rukom je zaustavio loptu na gol-liniji za direktan crveni karton i penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je povratnik u tim Saša Erceg. Upravo je Erceg asistirao Slađanu Lekiću za 2:0 u 57. minuti. Tri minute kasnije prednost Laktašana uvećao je Filip Popović, da bi konačan rezultat postavio Lekić u 75. minuti. Dosta korektna utakmica igrača dvije ekipe, uz evropsko suđenje dobojskog arbitra Darka Vukojevića. U narednom kolu koje je na programu već u subotu Sloboda će na gostovanje lideru u Modriču, a Laktaši će u poslastici kola dočekati Jedinstvo iz Žeravice.

SLOBODA (NG) – LAKTAŠI 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Erceg (43, penal), 0:2 Lekić (57), 0:3 Popović (60), 0:4 Lekić (75). Stadion: „Mlakve“. Gledalaca: 100. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Marko Maksimović (Modriča) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Kontrolor: Branko Šipka (Prijedor). Žuti karton: Kovačević (Sloboda). Crveni karton: Danilo Starčević (Sloboda) u 43. minutu.

Sloboda (NG): Kondić, Starčević, M Ćulibrk, Pačavra, Vučen, Davidović, Kovačević, D. Ćulibrk, Vejnović (od 63. Lukač), Nedimović, Novaković.

Laktaši: Metlar, Šipovac, Trninić, Šavija, Radetić (od 72. Trninić), Erceg (od 72. Palikuća), Bursać, Lekić, Banjac, Sukara (od 60. Savić), Popović.