Pobjedom nad Poletom fudbaleri Laktaša nastavili su jesenju berbu bodova (0:4). Ovim trijumfom Laktaši su na osmoj poziciji sa 20 bodova, dok je Polet čvrsto prikovan za dno tabele, zajedno sa Slobodom iz Novog Grada sa po sedam bodova na svom kontu.

Izabranici Željka Vranješa bili su besprijekorni i na kraju zasluženo slavili. Poveli su gosti u 6. minuti, Lekić je proigrao Stamenkovića koji sprovodi loptu u mrežu Mitrića za, ispostaviće se, rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povećao je Lekić u 64. minuti, asistenciju je uzvratio Stamenković. Isti dvojac ponovo na djelu u 80. minuti, Stamenković je nabacio a Lekić poentirao za 3:0. Pobjedu Laktaša minut prije kraja utakmice potvrdio je svojim prvijencem u ovoj sezoni Popović, poslije dodavanja Lekića.

Laktaši će zavjesu na jesenji dio šampionata Druge lige spustiti domaćom utakmicom protiv Borca iz Šamca iduće subote, dok će OFK Polet 1926 dan kasnije gostovati Jedinstvu.

OFK POLET 1926 – LAKTAŠI 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Stamenković (6), 0:2 Lekić (64), 0:3 Lekić (80), 0:4 Popović (89). Stadion: OFK Poleta. Gledalaca: 50. Sudija: Nikol Tadić. Pomoćnici: Nemanja Šestić i Dejan Stjepaanović (svi iz Banjaluke). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Novković, Keleman, Guzijan (Laktaši).

OFK Polet 1926: Mitrić, Bardak (od 58. Ignjatić), Vukadinović, Petrić, Vugdalić, Stolić, Đukić, Cvjetković (od 71. Žunić), Brković, Milošević, Jovičić (od 79. Đurić). Trener: Dejan Savić.

Laktaši: Bekić, Telić, Glamočić, Trninić (od 77. Banjac), Šavija (od 82. Rogić), Stamenković, Novković, Popović, Keleman, Guzijan (od 72. Banović), Lekić. Trener: Željko Vranješ.