Fudbaleri Laktaša su u derbiju petog kola na drugoligaškom Zapadu zasluženo savladali Dubrave (2:0) i tako upisali treću ovosezonsku pobjedu.

Domaći u vođstvo stižu u 21. minuti. Slađan Lekić je lijepo proigrao Uroša Stamenkovića, a ovaj iz okreta još ljepše matira Nenada Vasića za svoj prvijenac i veliko slavlje mnogobrojne publike. Tačku na susret stavio je Aleksa Radetić u 86. minuti pogotkom sa nekih 20-ak metara. Imali su domaći nekoliko izglednih prilika tokom utakmice, mogao se proslaviti i glavni protagonist iz najave meča Mihailo Šipovac, ali su njegove lopte završavale za malo pored gola. Prava fudbalska predstava viđena je na zdanju kraj čipsare, dosta borbenih 90 minuta i pune ruke posla za ljekarsko osoblje obe ekipe.

Laktaši će u narednom kolu na gostovanje u Žeravicu, a Dubrave će ugostiti Proletera.

LAKTAŠI – DUBRAVE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stamenković (21), 2:0 Radetić (86). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Džepina (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Vlado Marković (Doboj). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Keleman (Laktaši), Berić (Dubrave).

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac (od 75. Bajić), Šavija, Stamenković, Erceg, Popović (od 68. N. Banjac), Keleman, Bursać (od 46. Savić), Lekić, Radetić.

Dubrave:  Vasić, Velagić, Hadžialagić, Majdanac, Demo (od 80. Nježić), Gavrić, Berić (od 65. Perić), Zorić (od 63. Knežević), Milaković, Vukajlović, Kisin.