Opštinski rivali Laktaši i Sloga su “kraj čipsare” podijelili bodove u susretu koji je u potpunosti opravdao epitet derbija.

U prvom poluvremenu je viđeno pregršt prilika u režiji igrača domaćeg tima, kojima sreća nije bila saveznik a ni golman Sloge Predrag Bekić, jer je u nekoliko navrata odbranio čiste situacije.

Drugo poluvrijeme donijelo je pravu poslasticu. Laktaši do vođstva dolaze u 52. minuti preko Saše Ercega, koji lijepo pogađa mrežu Bekića sa nekih desetak metara. Gosti uzvraćaju dvije minute kasnije. Predrag Travar je uposlio kapitena Nemanju Paripovića a ovaj sa ivice kaznenog prostora zabio za izjednačenje. Bio je to gol kakav se ne viđa ni u brazilskoj Campeonato Série A ligi. Potpuni preokret mogao je uslijediti u 58. minuti utakmice. Imala je Sloga priliku da udarcem sa bijele tačke kazni komšije, međutim nišanske sprave najboljeg strijelca gostujuće ekipe Travara ovaj put nisu bile podmazane. Do kraja susreta zabilježeno je još nekoliko pokušaja sa obje strane ali promjene rezultata nije bilo. I jedni i drugi imaju za čim da žale – Laktaši za prvim poluvremenom, a Sloga za neiskorištenim penalom.

U narednom kolu Trnjani će na svom terenu ugostiti srbačku Slogu, dok će Laktaši na gostovanje u Doboj kod Željezničara.

LAKTAŠI – SLOGA (T) 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Erceg (52), 1:1 Paripović (54). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Žuti kartoni: Erceg (Laktaši), Garača, Ivić (Sloga).

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac, Trninić, Radetić, Stamenković (od 84. S. Savić), Erceg, Milinović (od 72. Šavija), Keleman, O. Savić  (od 63. Lekić), Bursać. Trener: Miljan Bajić.

Sloga (T): Bekić, Tepić, Savičić, Paripović (od 82. Kukić), Garača, Ivić, Jokanović, Grozdanić (od 66. Javor), Travar, Đukanović, Damjanić. Trener: Predrag Tatić.