Pobjedom nad Omarskom Laktaši su i matematički osigurali opstanak u Drugoj ligi Zapad. U vrlo dobrom prvom poluvremenu domaći su imali inicijativu, a poveli su u 30. minutu, a strijelac je  bio Ozren Savić nakon gužve u kaznenom prostoru. Isti igrač je ponovo na djelu minut pred odlazak na pauzu, kada je na asistenciju Bobana Kelemana povećao prednost Laktaša na 2:0.Da je ovaj rezultat ponekad i najopasniji pokazalo se u 63. minuti. Gosti smanjuju na 2:1 golom Nemanje Maleševića iz slobodnog udarca, poslije kojeg su bezuspješno pokušavali slomiti domaće. Laktaši do trećeg pogotka dolaze u 84. minuti iz penala. Siguran egzekutor najstrožije kazne bio je Uroš Stamenković. Tri minute poslije fudbaler Omarske Branko Rosić koristi neshvatljiv kiks domaćih igrača i zabija za 3:2. Ipak, tačku na susret stavio je rezervista Laktaša Bojan Milinović svojim golom u 88. minuti.

LAKTAŠI – OMARSKA 4:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 O. Savić (30), 2:0 O. Savić (44), 2:1 Malešević (63), 3:1 Stamenković (84, penal), 3:2 B. Rosić (87), 4:2 Milinović (90) Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Dario Antić. Pomoćnici: Velimir Drinić (oba iz Modriče) i Aleksandar Šarčević (Doboj). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj).

Laktaši: Metlar, Telić (od 65. Zelić), Trninić, Šavija, Radetić, Stamenković, Erceg, Br. Keleman, O. Savić (od 74. S. Savić), Bo. Keleman (od 81. Milinović), Bursać. Trener: Miljan Bajić.

Omarska: Jokić, Zdjelar (od 72. Jokić), B. Romanić, Nišević, D. Romanić (od 56. Lugonja), Grahovac (od 46. Gavranović), Anđić, Rosić, Malešević, Višić, Hrvaćanin. Trener: Milenko Vuleta.