Nakon ovog kola, teren Željezničara će ostati neosvojena tvrđava dok su Laktaši niz bez poraza povećali na osam utakmica, iako su ih danas minute dijelile do cijelog plijena. Publika na stadionu nije bila ni rasklopila kišobrane, a gosti su poveli. Igrao se 52. sekund kada je Saša Erceg zabio prelijep pogodak iz slobodnjaka sa nekih 20-ak metara. Bio je to njegov šesti gol ove sezone, četvrti u proljetnom dijelu. Na prvu ozbiljiniju priliku domaći su čekali do 30. minute. Probao je glavom poslije kornera Danijel Vuković i umalo pogodio. U smiraj prvog poluvremena Laktaši su mogli povećati prednost. Kapiten Branko Keleman je u 43. minuti proigrao Uroša Stamenkovića, čiji šut iskosa završava zamalo pokraj stative.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, igra se uglavnom koncentrisala na sredini terena. Željezničar je do spasonosnog boda stigao pred sam finiš susreta. Nakon jednog prekida u 88. minuti, odbrana Laktaša nije najbolje odreagovala a to je kaznio Goran Kvržić pogotkom za 1:1.

ŽELJEZNIČAR (D) – LAKTAŠI 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Erceg (1), 1:1 Kvržić (88). Stadion: 15. april. Gledalaca: 100. Sudija: Vanja Ajder. Pomoćnici: Nemanja Malić (oba iz Banjaluke) i Darko Đekanović (Kotor Varoš). Delegat: Željko Babić (Srbac). Žuti karton: Mihajlović (Željezničar).

Željezničar: Milojević, Suljić, Vuković, Stjepanović, Mihajlović (od 76. Andrić), Kvržić, Zelenković, Gavrić, Aličić, Lazić, Đurčić (od 46. Halilović). Trener: Milan Draganović

Laktaši: Lakić, Šipovac, Bajić (od 70. O. Savić), Trninić, Šavija, Radetić (od 80. S. Savić), Stamenković, Erceg, Br. Keleman, Bursać, Lekić (od 74. Bo. Keleman). Trener: Miljan Bajić