Fudbaleri Laktaša su u Lamincima savladali Jedinstvo iz Žeravice u posljednjoj provjeri pred nastavak sezone (3:1).

Gosti su od početka utakmice diktirali tempo, a na prvi pogodak čekali su 27 minuta. Saša Erceg je lijepo iz kornera pronašao Miljana Bajića koji zabija za 0:1. Pet minuta pred kraj prvog dijela Laktaši povećavaju prednost. Strijelac je bio Erceg na asistenciju Saše Bursaća. Igrao se 54. minut susreta kada gostujući sastav dolazi i do trećeg gola. Novajlija Ozren Savić je uposlio Ercega koji matira Nenada Račića za svoj drugi pogodak na utakmici. Jedinstvo uspijeva smanjiti rezultat u 59. minuti. Nakon jednog kornera defanzivac Laktaša Mihailo Šipovac pogodio je vlastitu mrežu. Mogao se Šipovac iskupiti 10 minuta poslije, maestralno je promiješao odbranu domaćeg tima, ali njegov udarac je zaustavio protivnički golman.

Start drugog dijela sezone u Drugoj ligi Republike Srpske – grupa Zapad na programu je narednog vikenda, a u prvom proljetnom kolu Laktaši će u subotu, 11. marta, gostovati Slobodi u Novom Gradu, dok će Jedinstvo dan kasnije ugostiti banjalučki BSK.

Za Laktaše su  nastupili: Lakić, Šipovac,  Trninić, Telić, Br. Keleman, Bursać, Radetić, Erceg,  Bajić, Milinović, Savić. Još su igrali:  Zelić, Topalović,  Vukoman, Sukara i Bujak.