Fudbaleri Borca ubjedljivo su savladali Slobodu iz Mrkonjić Grada 4:0 u posljednjoj utakmici 18. kola Prve lige Republike Srpske. Ovim trijumfom izabranici Darka Vojvodića povećali su prednost nad drugoplasiranom Slogom na pet bodova, obzirom da je tim iz Gornjeg Crnjeleva odigrao bez pobjednika protiv Kozare u Gradišci 1:1.

“Crveno – plavima” je trebalo 34. minuta da “otvore bravu” gostiju koji su se orijentisali na odbranu svog gola. Ziljkić je dobro ušao sa lijeve strane i laganim, ali preciznim udarcem iznenadio do tada sigurnog golmana gostiju Vukovića za 1:0.

Četiri minuta kasnije viđena je još jedna dobra akcija domaćih. Korner je izveo Milutinović, Vranješ je glavom spustio loptu do Janičića, čiji je udarac sa par metara izblokiran.

U drugo poluvrijeme Borac je ušao još ofanzivnije. Vojvodić je na klupi ostavio Mojovića a na teren poslao Jakupovića.

Igrao se 47. minut kada je Žeravica jednu odbijenu loptu sa 16 metara poslao pod prečku za 2:0.

Dva minuta kasnije upravo je Žeravica lijepo centrirao sa lijeve strane a udarac glavom Jakupovića je završio pored gola.

Na svaka tri, četir minuta redale su se šanse pred golom gostiju. Vranješev udarac u 51. minutu odbranio je Vuković, a u 54. minutu saveznik golmana gostiju bila je stativa, nakon šuta kapitena Borca.

Ponovo je Vuković u 58. minutu spasio goste nakon odličnog šuta Danilovića.

Četiri minuta kasnije Kajkut je dobio loptu sa lijeve strane, lijepo se okrenuo, šutao, ali je Vuković bio priseban.

U 68. minutu Kajkut je bio puno precizniji i sa nešto manje od 30 metara pogodio za 3:0.

Tri minute kasnije najbolji igrač na terenu Almedin Ziljkić lijepo je gađao sa nekih 17. metara, iskosa sa lijeve strane, ali je Vuković paradom spriječio najgore.

Konačnih Borac – Sloboda (MG) 4:0 postavio je kapiten “crveno – plavih” Stojan Vranješ, rutinskim udarcem nakon odličnog pasa Dejana Zarića.

-Gosti su dobro odigrali obzirom na probleme koje imaju. Imam utisak da je rezultat malo i previsok. Slobodi želim da opstane u ligi a mom kolegi Vranješu da se ne nervira zbog stvari, na koje ne može uticati – rekao je trener Borca Darko Vojvodić.

Nekadašnji trener Borca, a sada šef struke Slobode Željko Vranješ bio je kratak:

-I da smo kompletni Borac bi nas pobjedio. Sedam dana nismo trenirali, a ovdje smo poslani kao “glineni golubovi”. Borcu čestitam i želim da izbori plasman u Premijer ligu BiH – istakao je Vranješ.

U narednom kolu, narednog vikenda Borac je u derbiju prvenstva gost ekipe Sloge iz Gornjeg Crnjeleva.

BORAC (BL) – SLOBODA (MG)

Strijelci: 1:0 Ziljić (34), 2:0 Dujaković (47), 3:0 Ziljić (69), 4:0 Vranješ (90). Stadion: Gradski. Gledalaca: 350. Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici: Zoran Radaković (oba iz Prijedora) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina). Kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Dujaković (Borac), Lazendić (Sloboda MG).

Borac (BL): Trkulja, Kajkut (od 70. Šikanjić), Danilović, Milutinović (od 70. Šikanjić), Dujaković, Žeravica, Vranješ, Mojović (od 46. Jakupović), Janičić, Ziljkić, Lekanić.

Sloboda (MG): Vuković, Dučić (od 56. Peno), Adn, Ljutić, Lazendić, Bašović, Savanović (od 77. Jović), Šamara, Mitrić, Vidović, Vučković, Adm. Ljutić.