Od tri predstavnika iz Republike Srpske prolaz dalje izborio je samo prvoligaš iz Gornjeg Crnjelova, dok je Zvijezda 09 poražna u Garačcu, a Rudar Prijedor zaustavljen je od niželigaša iz Federacije BiH, ekipe Klisa.

“Rudari” nisu mogli ni sa drugoligaškom Federacije BiH. Gosti su na poluvremenu vodili, ali je domaćin u prvih pet minuta nastavka okrenuo rezultat i činilo se da će ipak izboriti plasman među osam najboljih ekipa, međutim gosti dolaze do poravnanja, a kasnije i preko bijele tačke prolaza dalje.

I Sloga je bila na korak od eliminacije, jer je u Kikačima gubila sa 2:0, ali zahvaljujući Komarčeviću dolazi do egala, a kasnije preko kaznenih udaraca I pobjede.

Kriza u premijerligašu iz Etna Sela Stanišići se nastavlja i dalje, jer su bez veće muke poraženi u Gradačcu kod imenjaka Zvijezde (2:0).

Rezultati 1/8 finala Kupa BiH:

Rudar Prijedor – Klis 2:2, penalima 0:1 penalima (Pekija, Kovačević – Šimunović 2)

Tošk – Gošk 4:0 (Nuhanović, Kalesić, Hasić, penal, Dizdarević)

Rudar Kakanj – Sarajevo 0:0, penalima 2:4

Zvijezda – Zvijezda 09 2:0 (Popović, Jusufbašić, penal)

Mladost (Kikači) – Sloga (GC) 2:2, penalima 4:5 (Avdibašić 2 -Komarčević 2)

Zrinjski – Krupa (poluvrijeme 0:0)

Borac (BL) – Radnik (poluvrijeme 0:0)

Sloboda (Tuzla) – Široki Brijeg (18.30 časova)