Dubrave su   u komšijskom okršaju bili  bolji od  srbačke Sloge sa 2:0 u okviru drugog  kola Druge lige Republike Srpske.

Prije početka utakmice Đorđe Starčević,  uručio je pehar kapitenu Dubrava Nebojši Radosavacu  za izboren  plasman u Drugu ligu Republike Srpske grupa zapad.

Dubrave, prvu utakmicu pred svojom publikom bolje su otvorili, i poveli sa 1:0 u 7 minutu. Nemanja Gavrić je  po lijevoj strani prošao Nikolu Malbašića, ušao u kazneni prostor, “zavrnuo” loptu na  drugu  stativu ka  usamljenom  Bojana Kumiću kome nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu za 1:0.

U 11 minutu golman Sloge Babić je bio na mukama! Nemanja Gavrić je uputio centaršut u kazneni prostor, a Slaviša Vukajlović je  dobro pratio centaršut , pucao glavom, ali  krajnjim naporom brani golman Babić. U 17 minutu banjalučki arbitar Nemanja Aleksić, dao je  žuti karton kapitenu Sloge Igru  Nježiću, zbog  starta nad Nemanjom Gavrićem, a samo četiri minute kasnije  poslao ga je na prijevremeno tuširanje jer je opet na sredini terena napravio prekršaj nad istim igračem, i to bespotrebno, ostavivši svoj tim tako 70 minuta sa igračem manje.

U drugom poluvremenu Dubrave su imale  totalnu dominaciju, stvorili su nekoliko dobrih šansi. Svoju inicijativu domaćin  kruniše  golom u 56. minutu kada je Emilko Janković  izveo korner s desne strane, a Bojan Kumić se najbolje snašao u gužvi ispred gol i pogodio  mrežu gostiju za 2:0.

U 64. minutu banjalučki arbitar Nemanja Aleksić, nastavio je da dijeli crvene kartone, ovaj put je pocrvenio Emilko Janković. U 66. minutu Igor Pilipović je  isprobao svoj udarac iz daljine, ali  golman Babić brani i šalje loptu u korner. U 85. minutu sjevnuo je brz kontranapad Dubrava, Nemanja Gavrić je probio po lijevoj strani, Đorđe Jarić ruši Gavrića kao posljednji igrac odbrane, a Aleksić  pusta prednost, lopta dolazi do Borisa Kisina koji proigrava Merisa Demu, on  izlazi sam pred golmana Babića ali pogađa prečku. Po završetku akcije  glavni sudija pokazao je i treći crveni karton Đorđu Jariću, jer kao poslednji igrač odbrane startovao je nedozvoljeno sa leđa na Gavrića.

DUBRAVE – SLOGA (S) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kumić (7), 2:0 Kumić (56). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 200 Sudija: Nemanja Aleksić (Banja Luka). Pomoćnici: Srđan Lazarević ( Petrovo ) i Nebojša Žugić (Banja Luka). Delegat: Ostoja Marković (Teslić).  Žuti kartoni: Radosavac, Kostić, Kisin (Dubrave),  Kršić, I. Nježić, Đurić, Šestić, M. Nježić.  Crveni kartoni: Emilko Janković (Dubrave) u 64. minutu ,Igor Nježić  (Sloga) u 21. minutu, Đorđe Jarić (Sloga) u 85.minutu.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Kostić, Hadžialagić, Janković, Gavrić (od 90. Dimitrijević), Pilipović, Vukajlović, Kumić  (od 79.Berić), Kisin, Demo.

Sloga (S): Babić, Ugren, Malbašić (od 46. Savić), Janković, Kršić, Nježić, Zukanović, Đurić, Grbić (od 40. Šestić), Kos (od 55. Smiljanić), Jarić.