Pao je kamen fudbalerima Kozare!

Pobjdom protiv Željezničar Sport team (1:0), tim iz Gradiške je kolo prije kraja osigurao nastup u Ligi za prvaka, pa će izabranici trenera Igora Jankovića rasterećeno igrati do kraja sezone, sa željom da poprave utisak koliko je to moguće.

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, ali igrači Kozare koji su imali imperativ pobjede u ovoj utakmici, nekako izlaze na kraj sa početnom nervozom i počinju s organizovanim napadima ka golu Željezničara.

Prvi u šansu dolazi Kukić u 15. minuti, koji izlazi sam pred golmana Željezničara Avdukića, ali je ovaj siguran. Nekoliko minuta kasnije odličan prodor po lijevoj strani Novakovića, ali njegov šut odbrana gostiju blokira. U 27. minuti slobodan udarac sa nekih trideset metara izvodi Lolić, Kukić je najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu Željezničara za vođstvo Kozare od 1:0. Do kraja poluvremena gosti pokušavaju da uzvrate, ali bez prave šanse, dok Lolićev prodor i šut zaustavlja Avdukić.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, odlična šansa za Lolića koji izlazi sam pred Avdukića, ali je Avdukić ponovo pobjednik. Uzvraćaju i gosti preko Markovića, ali je Modić siguran. U 51.  minuti sudija Vuković opravdano pokazuje crveni karton Šauli nakon udaranja igrača Kozare i od tog minuta Kozara igra sa igračem više. U 59. minuti Novaković pogađa prečku nakon kornera, a samo dva minuta kasnije pokušava i Raspudić. Odličnu šansu propušta Šakić koji u 71. minuti izlazi sam pred Avdukića, ali pokušava da ga predribla i Avdukić,  sigurno najbolji pojedinac kod gostujuće ekipe ga zaustavlja.

Gosti pokušavaju da dođu do izjednačenja, ali odbrana Kozare na čelu sa iskusnim Raspudićem na vrijeme otklanja sve opasnosti po gol Modića. U 85. minuti Glišić je sam pred Avdukićem, ali ovaj brani. Minut kasnije ponovo je Avdukić pobjednik duela sa Glišićem. Posljednju šansu za promjenu rezultata propušta Šakić, kojeg izvrsno pronalazi vrlo dobrog Kukić, ali ovaj s peterca glavom promašuje gol i ostaje minimalnih 1:0.

KOZARA – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 1:0 (1:0)

Strijelac:  1:0 Kukić (27). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Pomoćnici: Zoran Radaković i Goran Ilinčić (oba iz Prijedora). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Zoran Taborin (Zvornik). Žuti kartoni: Kukavica, Kukić, Komljenović (Kozara), Kulenović, Babić, Jovandić, Vukelja (Željezničar Sport team). Crveni karton: Ostoja Šaula (Željezničar Sport team) u 51. minutu.

Kozara: Modić, Komljenović, Raspudić, Maksimović (od 65. Jandrić), Lolić (od 78. Petković), Kukić, Glišić, Gavrić, Novaković (od 65. Šakić), Kondić, Kukavica.

Željezničar Sport team: Avdukić, Babić, Šaula, Knežević (od 46. Kalabić), Kulenović (od 54. Kuprešak), Bosančić, Marković, Jovandić, Kuzmanović, Petrović (od 46, Malić), Vukelja.