Fudbaleri Krupe poraženi su u 16. kolu Premijer lige BiH na svom stadionu od tuzlanske Slobode sa 1:0.

Krupa : Sloboda Tuzla - Foto: RTRS

Ovim porazom izabranici trenera Petra Kurćubića i dalje čvrsto drže fenjer premijerligaškog karavana sa 12 bodova na svom kontu, dok je Sloboda na petoj poziciji sa 22 boda.

Čak ni igrač više krupljanima nije pomogao da izbjegnu poraz, jer u je 53. minutu golman Slobode Vukliš zbog prigovora zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Međutim, ni tih 40-ak minuta sa igračem više u polju nisu izgledali sjajno, čak šta više “crveno-crni” su stigli do pogotka.

U 77. minutu brz kontranapad gostiju koji je započeo rezervista Toni Livančić, sjajna lopta u prazan prostor prema Barabanu, koji u punom trku trese mrežu Markovića za 0:1.

Pokušavala je Krupa, ali stihijski, nekoliko pokušaja Milanovića, Dujakovića, Nikodijevića, čije lopte nisu našle put do mreže prvo Vukliša, a kasnije i Čokorila stavljaju tim iz Krupe na Vrbasu u veoma tešku poziciju i borbi za opstankom u društvu najboljih.

Krupa : Sloboda Tuzla

KRUPA – SLOBODA 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Baraban (77). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 300. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici:Radislav Kačavenda (Gradiška) i Almir Huskić (Bugojno). Delegat: Mirko Milošević (Zvornik). Kontrolor: Vlado Liščinski (Prijedor). Žuti karton: Marjanović (Krupa), Ignjatović, Baraban (Sloboda). Crveni karton: Goran Vukliš (Sloboda) u 53. minutu.

Krupa: Marković, Redžić, Makitan, Lukić (od 63. Marjanović), Dujaković, Palić, Nikodijević, Dekić (od 68. Puzigaća), Savić (od 74. Golubović), Nikolić, Milanović.

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš (od 57. Čokorilo), Baraban, Smajić (od 90. Salihović), Ivetić, Beganović, Čivić, Alispahić, Zukić (od 73. Livančić), Ignjatović.