Fudbaleri Laktaša su porazom od lidera drugoligaškog Zapada Željezničara Sport Team iz Banja Luke prekinuli niz od deset utakmica bez poraza.

Gosti su do prvog pogotka došli u 25. minuti kada je iz slobodnog udarca sa nekih 20-ak metara precizno pogodio kapiten Branislav Krunić. Isti igrač ponovo je na djelu u 36. minuti. Poslije neuspjelog prekida Laktaša, Željezničar je odgovorio brzom kontrom i preko Krunića povećao na 0:2. Svoj treći gol danas Krunić je zabio u 64. minuti – opet iz slobodnjaka, i opet sa slične distance. Utješni gol za Laktaše djelo je Uroša Stamenkovića u 71. minuti.

Ovim trijumfom Željo s “Predgrađa” napravio je krupan korak ka elite Srpske….

LAKTAŠI – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Krunić (25), 0:2 Krunić (36), 0:3 Krunić (64), 1:3 Stamenković (71). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača i Dragan Rajlić (oba iz Novog Grada). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj).

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac, Trninić, Radetić, Stamenković, Erceg (od 69. Bo. Keleman), Milinović (od 62. Lekić), Bursać, Savić S (od 60. O. Savić), Br. Keleman. Trener: Miljan Bajić

Željezničar Sport Team: Kukrika, Pavlović, Majkić, Šatara, Šaula, Krunić, Jokanović, Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 56. Čolić). Trener: Branislav Krunić.