Na otvaranju nove prvoligaške sezone Tekstilac Kort je savladao Slaviju sa 3:0!

“Krojači” su priprijetili već u 2. minutu nakon prodora Brkovića po desnoj strani, ali je odbrana gostiju uspjela panično izbaciti loptu ispred Perića. Tekstilac je nastavio sa napadima, ali dvije odlične prilike propušta Perić, prvo glavom, pa potom i nogom. Ponovo je raspoloženi Brković u centru pažnje u 20. minutu, sjajno koristi dugu loptu Komlenovića i ulazi u kazneni prostor, ali njegovo dodavanje ne koristi Rastović. Ipak, Perić se iskupljuje u 28. minutu, oduzima loptu zadnjoj liniji Slavije i matira golmana Nedžibovića. Samo par minuta kasnije Brković “izbacuje” Milakovića pred protivničkog golmana, ali je izboren samo korner. Ipak, najviši u skoku potom je bio Kovač, koji loptu spušta Rastoviću, a ovaj udvostručuje prednost i postavlja konačan rezultat prvog dijela.

Prvu priliku u nastavku Tekstilac je imao nakon desetak minuta igre. Kovač je sjajno pronašao Brkovića, na čiji prizemni centaršut natrčava Zarić, ali njegov silovit udarac brani golman gostiju. Konačan rezultat u 68. minutu postavlja Milaković lijepim lobom.

Tekstilac Kort –  Slavija 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Perić (28), 2:0 Rastović (31), 3:0 Milaković (68). Stadion: Gradski  u Derventi. Gledalaca: 400.Sudija: Ranko Đorđić (Bijeljina).  Žuti kartoni: Zarić, Susaković (Tekstilac Kort), Babić, Ajdinović, Janković (Slavija).

Tekstilac Kort: Plisnić, Marić, Rastović, Jolović, Kovač, Komlenović, Đuričić (od 80. Simić), Milaković, Zarić (od 70. Duspara), Brković, Perić (od 76. Susaković).

Slavija: Nedžibović, Cicović, Babić, Berjan, N. Pušara, Ajdinović (od 46. Taušan), Marković, Hasković, Prutina (od 46. Janković), Bjelak, A. Pušara (Škrba).