Fudbaleri Tekstilca slavili su protiv dobojske Sloge rezultatom 4:1 u prvom pripremnom susretu pred proljećni dio sezone u prvoligaškom karavanu.

Uprkos ubjedljivom porazu, treba istaći da komšije nisu došle sa „bijelom zastavom“, što se naročito vidjelo u prvih 45 minuta. Vrlo borbena ekipa Sloge u prvom dijelu je stvorila dvije dobre prilike iz prekida, a u jednoj od njih, nakon izvedenog „slobodnjaka“, Plisnić je tek uz pomoć prečke spasio mrežu. Najbolja akcija prvog dijela ipak je djelo domaćih. Nakon prodora po lijevoj strani, u ovom susretu povučeniDuspara je proigrao novajliju Radoju, ali iskusni veznjak ipak pogađa samo protivničkog golmana.

U nastavku je Tekstilac ubacio u brzinu više, a do izražaja je došla i razlika u kvaliteti. Prednost domaćima donio je tandem pojačanja, okretni Đorđević i strijelac Stanić, a ekipa trenera Milkanovića nije stala ni nakon što su gosti izjednačili iz penala. Do kraja susreta dva puta je pogađao upravo Đorđević, a jednom i Perić.

Pripreme za sada teku po planu, kaže šef struke Danimir Milkanović.

– Svi igrači dobro rade, posvećeni su treninzima i svi daju svoj maksimum. Odigrali smo prvu utakmicu, rezultat u ovom trenutku nam nije najbitniji i polako idemo ka zacrtanom cilju – kaže Milkanović.

Derventski prvoligaš će odigrati prijateljske susrete sa Jedinstvom iz Žeravice i Zvijezdom iz Gradačca, dok se protivnik za „generalku“ još traži.

FK Tekstilac – FK Sloga 4:1 (0:0).
FK Tekstilac (prvo poluvrijeme)
: Plisnić, Duspara, Simić, Jolović, S. Brković, Reljić, Đuričić, Radoja, Susaković, M. Brković, Dajan Ćorić.
FK Tekstilac (drugo poluvrijeme)Pećić, Marić (Duspara), Vugdalić, Despotović, Dejan Ćorić, Đekić, Komlenović, Eminović, Stanić, Đorđević, Perić.