Fudbaleri Rudar Prijedora lideri su šampionata Srpske! Pobjedom u Etno Selu Stanišić potvrdili su da su u odličnoj formi pred veliki derbi sa Borcem.

Trenutak odluke dogodio se u 62. minutu, ali treba bii iskren pa reći da su “zeleno-crni” i prije toga, ali i poslije toga bili bolji rival, pa zasluženo za Krajinu nose tri boda.

U tom 62. minutu Gavranović je izveo korner, lopta je preletjela na drugu stativu gdje se našao usamljeni Ognejn Jaćimović i sa pet metara pogađa za 0:1. Samo dva minuta prije toga Šakić je bio u idelanoj prilici,ali bio je neprecizan.

I u prvih 45. minuta izabranici trenera Zlatka Jelisavca bili su opasniji rival. U 16. minutu potegao je Burazor, ali nije bio precizan. tri minuta kasnije u velikoj prilici našao se Rokvić poslije pogreške Arnautovića, ali golman Lakić padom u noge napadaču gostiju spašava najgore. Domaćin je tek iz slobodnog udarca u 30. minutu preko Arnautovića uputio prvi udarac na gol, ali pokušaj je bio neprecizan. U 35. minutu Miloš Novaković je bio u prilici, ali se spetljao u odsutnom trenutku, pa je pansa otišla u nepovrat. Zvijezda je zaprijetila i u 51. minutu preko Eskića, koji glavom sa pet metara šalje loptu preko gola.

ZVIJEZDA 09 – RUDAR PRIJEDOR 0:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Jaćimović (62). Stadion: Etno Selo Stanišići. Gledalaca: 200.  Sudija: Dušan Berak. Pomoćnici:  Ranko Vulić i Strahinja Vuković (svi iz Trebinja). Delegat: Gradimir Stojanović (Foča). Žuti kartoni: Novaković, Bogičević, Arnautović, Eskić (Zvijezda 09), Milinković, Šakić, Kovljen, Miličević (Rudar Prijedor).

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Miloš Novaković, Pljevaljčić, Bogićević, Eskić, Vuković (od 30. Kristofer), Arnautović, Stanić, Dojčinović (od 46. Rakić), Milov. Novaković.

Rudar Prijedor: Ne. Petrović, Davidović, No. Petrović, Burazor, Šakić (od 72. Lolić), Rokvić (od 55. Kovljen), Vojinović (od 55. Miličević), Milinković, Jaćimović, Gavranović, Marić.