Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred oko 100 gledalaca Kozara je u utakmici 16. kola Prve lige Republike Srpske, posljedenjeg u jesenjem dijelu sezone, ugostila Slaviju iz Istočnog Sarajeva i slavila sa 2:0.

Od početka utakmice imali su fudbaleri Kozare inicijativu, i poslije tri akcije bez veće opasnosti po gol Slavije, već u 8. minuti šutira nakon prodora Glišić, golman Slavije odbija loptu, a najbrže do nje dolazi Novaković i postiže gol za vođstvo Kozare od 1:0.

Isti igrač pokušava u 14. minutu udarcem sa nekih dvadesetak metara, ali je Buturević siguran. Oslobađaju se gosti pritiska i u 16. minuti dolaze do prvog kornera, ali bez veće opasnosti po gol Ilića. Nekoliko minuta kasnije, najbolja prilika za Slaviju, Radovanović je u kontranapadu, ali odlazi previše iskoso i Ilić brani udarac. U kontranapadu preko Glišića uzvraća Kozara, ovaj ubacuje loptu za Novakovića, ali je golman Slavije zamalo brži. Pokušava Novaković par minuta kasnije, ali je neprecizan. U 36. minuti Šćepanović dobro šutira nakon slobodnog udarca, ali je Ilić na mjestu. Do poluvremena bilježimo prodor Petkovića, ali odbrana Slavije na vrijeme interveniše.

Ista slika na terenu i u drugom poluvremenu. Kozara ima inicijativu i potpuno kontroliše igru. U 50. minutu šut Radoje skreće igrač Slavije i Buturović sigurno hvata loptu. Minut kasnije, Glišić sam istrčava kontranapad i postiže gol za vođstvo Kozare od 2:0. Nakon vođstva Kozara prepušta inicijativu gostima iz Istočnog Sarajeva, koji imaju loptu više u nogama, ali bez prave opasnosti po gol Ilića, dok Kozara preko brzih kontri Glišića, Novakovića i Petkovića pokušava da ugrozi gol Slavije u nekoliko navrata, ali bez promjene rezultata do kraja utakmice i Kozara zasluženo dolazi do pobjede.

KOZARA – SLAVIJA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Novaković (7), 2:0 Glišić (54). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Darko Đekanović (Kotor Varoš). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: T. Lalović, Regoje (Slavija).

Kozara: Ilić, Raspudić, Radoja, Glišić, Jandrić, Novaković (od 86. Kremenović), Petković, Bunić, Stjepanović, Kondić, Paštar.

Slavija: Buturović, M. Lalović (od 67. Žugić), Cicović, Regoja, Babić, Radovanović (od 64. Stevanović), Kokot, Šćepanović, Bojanić, Arbinja, T. Lalović (od 85. Minić).