Fudbaleri Kozare slavili su na “Predgrađu” protiv Željezničar Sport Team (0:2) u okviru 4. kola “Lige za opstanak”! Prvoligaš iz Gradiške tako je došao na korak do zacrtanog cilja zvanog opstanak, iako do kraja ima još 6 kola. Mladi tim Želje bez trenera Branislava Krunića nije odigrao utakmicu na nivou ranijih mečeva, i to se i te kako osjetilo. Gosti su od prvog minuta znali po što su došli, igrali taktički disciplinovano, i na kraju zasluženo odnijeli tri boda u grad na Savi. Već u prvom minutu zaprijetio je Kovačević iz slobodnog udarca, ali je stativa bila saveznik gola Avdukića. Pokušao je i Radoja iz slobodnjaka, ali iskusni čuvar mreže domaćeg tima krajnjim naporom vadi loptu iz gola. U nastavku akcije loša reakcija odbrane Želje, i Radoja u 26. minutu udarcem sa 10 -ak metara pogađa donji lijevi ugo gola za 0:1.

U nastavku meča Željo je nešto poboljšao igru, Kozara se organizovano branila i čekala grešku i kontru, koju je dočekala u 78. minutu kada je lijep gol postigao Petković za 0:2. Imao je i Željo dva -tri pokušaja, ali Ilić je bio siguran nakon udaraca Bilala i Markovića.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – KOZARA 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Radoja (26), 0:2 Petković (78). Stadion: “Pregrađe”. Gledalaca: 150. Sudija: Bojan Panić. Pomoćnici: Goran Ilinčić (oba iz Prijedora) i Milan Todorović (Doboj). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Goran Lukić (Zvornik). Žuti kartoni: Šaula (Željezničar Sport Team), Mirković, Kovačević, Petković, Kovljen, Paštar, Ilić (Kozara). Crveni karton: Bogdan Krnojelac (pomoćni trener Željezničar Sport) u 69. minutu.

Željezničar Sport Team: Avdukić, Čolić (od 46. Bilal), Šaula, Jovandić, Knežević, Ružičić (od 60. Marković), Bosančić, Jokanović (od 46. Baštić), Petković, Ostojić, Kuzmanović.

Kozara: Ilić, Kovačević, Raspudić, Petrović, Kovljen (od 86. Mirjanić), Radoja, Kremenović (od 41. Paštar), Mirković, Babić, Stjepanović, Petković (od 90. Zečević).