Turjak je na nogama!

Cijelo Potkozarje slilo se u ovo selo, na derbi “Kajzerice” gdje su snage odmjerili Kozara i 13 Skojevki. Duel koji je vodio na regionalni Zapad privukao je nevjerovatnih za naše uslove 700 gledalaca!

Veličanstvena atmosfera je vladala u Turjaku, a na kraju utakmice je viđena i nezapamćena atmosfera.

Gosti su poveli u 7. minutu, Čikić je srušio Zeleniku u kaznenom prostoru, a Radić  pogodio s bijele tačke za 0:1. Kozara je izjednačila u 17. minutu preko Šinika koji je primio loptu 20 metara od gola, a zatim je napravio mali slalom kroz odbranu gostiju i savladao protivničkog golmana.

Igrao se 22. minut kada je Babić sjajno pobjegao odbrani gostiju, dobro je šutiro, ali nije imao sreće, lopta je završila na stativi.  U 37.minutu Stefan Borković je fantastično izveo “slobodnjak” iskosa s 20-ak metara,  neodbranjivo pogodio za vodstvo svoje ekipe.

U 48. minutu, Nikola Babić je prošao po desnoj strani, centrirao, a na drugoj stativ Radić loše glavom zahvata loptu.  Stojnić je potegao iskosa s ruba kaznenog prostora, ali je lopta prohujala kraj stative.

Gosti su ostali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Dusko Lovrić. U 82. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Stefan Borković. Najbolji akter utakmice bio je Predrag Šinik koji je ponovo bio nezaustavljiv za odbranu 13 Skojevki. Izašao je sam pred golmana Šataru , zaobišao ga, a onda prosledio loptu u mrežu za veliku euforiju domaćih navijača.

KOZARA – 13 SKOJEVKI 3:1 (2:1)

Strijelci: 0:1 Radić (7,penal), 1:1 Šinik (17), 2:1 Borković (37), 3:1 Šinik (88). Stadion: FK Kozara Turjak. Gledalaca: 700. Sudija: Jovica Knežević (Modriča). Pomoćnici: Duško Viještica i Branimir Marković (Gradiška). Delegat: Branko Baškalo (Gradiška). Žuti kartoni: Stojnić, Čikić, Kodić, B. Babić, Anić (Kozara), Bajić, N. Babić (13 Skojevki). Crveni kartoni: Stefan Borković (Kozara) u 82. minutu, Duško Lovrić (13 Skojevki).

Kozara: Bojanić, Kodić (od 89. Aleksa Majstorac), Borković, Čikić, Majstorac, Vukota, Stojnić, Šukalo (od 69. Subotić), Šinik, Babić (od 83. Kalajdžić ), Anić.

13 Skojevki: Šatara, Boloban, Smiljić (od 55. Smočilac), Zelenika, Francuz, Radić, Golić (od 75. Rašković), Bajić, Matić (od 83. Gavrilović), Lovrić, Babić.