Na Gradskom stadionu u Gradišci uu meču 7. kola “Lige za prvaka” Prve lige Republike Srpske pred oko dvije stotine gledalaca Kozara i Borac iz Banja Luke podijelili su bodove odigravšii 2:2.

U obostrano otvorenoj utakmici, prva prijeti Kozara preko Glišića u 2. minutu. U 4. minutu srušen je Lekanić, slobodni udarac izvodi Mojović, ali šutira pored gola. U 9. minutu Novaković izbjegava ofsajd zamku, ali nespretno prihvata loptu i odbrana Borca izbacuje u korner. Ponovo je Novaković u šansi u 18. minutu, ali odlazi suviše koso nakon pasa Petkovića i šut završava sa vanjske strane gola. Pokušava Glišić šutom sa dvadeset metara u 29. minutu, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Dva minuta kasnije ponovo pokušava Mojović, poslije prekida, ali bez opasnosti po gol Kozare. U 42. minutu slobodan udarac sa nekih osamnaest metara odlično izvodi Aničić i dovodi Borac u vođstvo od 0:1. U posljednjoj minuti poluvremena, Petrović centrira, ali golmana Topolovića vara let lopte i ona pogađa stativu i rezultat se ne mijenja.

I u drugom poluvremenu i jedna i druga ekipa nastavlaju sa dobrom igrom. U pokušaju da dođe do lopte u 48. minutu Novakovića ruši golman Topolović, ali sudija Lazić pokazuje da je samo korner. Igrao se 52. minut kada odbranu Borca dribla Glišić i sa vrha šesnaesterca šutira ka golu, Topalović brani, ali požrtvovano na loptu natrčava Novaković i postiže izjednačujući pogodak. Uzvraća Borac, ali Šikanjić ne uspijeva zahvatiti glavom loptu. Novaković je ponovo u prilici u 67. minuti nakon prekida koji je izveo Šakić, šutira glavom, ali zamalo pored gola. Uzvraća Borac iz kontranapada, najprije Mojovića zaustavlja Modić, da bi minut kasnije Modić bio brži i intervenisao ispred Šikanjića. U 78. minutu Glišić šutira, ali slabo, slijedi brza kontra Borca i Šikanjić postiže gol za vođstvo Borca 1:2. Ipak, ne predaju se fudbaleri Kozare pred novim premijerligašem, i nakon par pokušaja organizovanja napada, uspijevaju u 88. minuti kad Novaković izlazi sam pred Topolovića i postiže danas svoj drugi gol za novo izjednačenje. Mogla je Kozara u nadoknadi i do sva tri boda ali šut Glišića završava zamalo pored stative i ostaje 2:2.

KOZARA – BORAC 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Aničić (42), 1:1 Novaković (52), 1:2 Šikanjić (79), 2:2 Novaković (87). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici: Dragan Keranović (oba iz Prijedora) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Siniša Janjić (Bijeljina). Žuti kartoni: Kukavica, Petković, Maksimović (Kozara),  Batar, Mojović, Kujundžić (Borac BL).

Kozara: Modić, Petrović, Raspudić, Maksimović, Šakić (od 74. Kukić), Glišić, Gavrić, Novaković, Petković (od 86. Ostojić), Kondić, Kukavica (od 61. Lolić).

Borac (BL): Topolović, Bajić, Šikanjić, Ćosić (od 62. Kujundžić), Dujaković, Burazor, Mojović (od 77. Žeravica), Batar, Popović, Aničić, Lekanić (od 54. Jakupović).