Komšijski obračun u Žeravici zasluženo je otišao na stranu Jedinstva (4:1). Gosti iz Dubrava nisu mogli parirati raspoloženom domaćinu i već poslije pola časa igre bilo je jasno da bodovi ostaju na kontu domaćina. Pogodili su Kovljen i Vukobratović, a isti igrač je povisio na 3:0 početkom drugog poluvremena. Totalan krah gostiju najavio je Kumić u 62. minutu (4:0), međutim, do kraja domaćin je pustio papučicu sa gasa, pa su Dubrave došle i do počasnog pogotka prekoMajdanca iz kaznenog udarca.

Jedintvo je ovim trijumfom ponovo na dugoj poziciji sa 25 bodova, dok su Dubrave u zlatnoj sredini sa 17 bodova na svom kontu.

JEDINSTVO – DUBRAVE 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kovljen (14), 2:0 Vukobratović (29), 3:0 Vukobratović (52), 4:0 Kumić (61), 4:1 Majdanac (69, penal). Stadion: “SC Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Nemanja Šestić i Aleksandar Milaković (oba iz Banjaluke). Delegat: Slobodan Kovačević (Derventa). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Kumić (Jedinstvo), Gvozden (Dubrave).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Rosić, Kumić, Vukobratović (od 74. Didić), Škorić, Komljenović (od 80. Gaćeša), Dujaković, Petrović, Kondić, Kovljen (od 87. Đorđić).

Dubrave: Hamzić, Gvozden (od 46. Nježić), Petković, Hadžialagić, Majdanac, Ilić (od 63. Đorđić), Tatić, Perišić, Demo, Milaković (od 46. Popović), Huskić.