Fudbaleri Progresa oduvali su Ravan u meču 13. kola regionalnog Zapada (6:1). A, sve je bilo gotovo za 24 minuta, jer je Progres do tada vodio već 5:0!

Već u prvom minutu nakon centaršuta, Miljan Budić se našao na drugoj stativi i glavom matirao Krividića za 1:0. Gosti se još nisu ni snašli, a već su po drugi put vadili loptu iz mreže. Nakon kornera i gužve Kulišić je pogodio za 2:0. U 13. minutu Solo prodorom Verić je povisio na 4:0. Pet minuta kasnije Miljan Budić je predriblao četiri igrača iz Međeđe, na kraju i golmana za 4:0. Verić u 24. minutu identično kao i prvi put solo prodorom povećava na 5:0! Do kraja poluvremena gosti uspjevaju doći do pogotka preko Zgodića, a u 37. minutu domaćin ostaje sa 10 igrača na terenu jer je isključen Darko Vuković.

Međutim, to se nije osjetilo na terenu, Progres je i dalje bio bolji rival, da bi tačku na “i” i sjajnu partiju Progresa stavio Kulišić u 90. minutu, prethodno je Miljan Budić šutirao sa 20 metara, golman Krivdić kratko odbio loptu na koju natrčava Kulišić i pogađa za konačnih 6:1.

Ovim trijumfom Progres je došao na četvrtu poziciju sa 22 boda, dok Ravan i dalje čvrsto drži fenjer sa samo osam bodova.

PROGRES – RAVAN 6:1 (5:1)

Strijelci: 1:0 M. Budić (1), 2:0 Kulišić (5), 3:0 Verić (13), 4:0 M. Budić (18), 5:0 Verić (24), 5:1 Zgodić (34), 6:1 Kulišić (90). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Milan Simić (Krupa na Vrbasu) i Dejan Milovac (Šipovac). Delegat: Bojan Topić (Banjaluka). Žuti kartoni: Kulišić, M. Budić (Progres), Grahovac (Ravan). Crveni karton: Darko Vuković (Progres) u 37. minutu.

Progres: Marković, Stojanović (od 79. Marjanović), Kulišić, Prole, Dukić, Bojić (od 63. Vukman), Vuković, Verić, P. Budić, M. Budić, Bunić (od 60. Barjakterević).

Ravan: Krivdić, Trbojević, Grahovac, Marin, Dalić, Vlajnić, Pušibrk, Blagojević, Zgodić (od 86. Misimović), Milivojac, Tošić.